Nominace Belgie na přátelské zápasy proti Irsku a Burkině Faso:

Vermaelen ukončil kariéru, bude asistentem u belgické reprezentace

Konec aktivní hráčské kariéry oznámil Thomas Vermaelen. Šestatřicetiletý obránce, jenž naposledy hrál za Vissel Kobe, přesto pojede na MS do Kataru, stal se totiž asistentem trenéra Roberta Martíneze u belgické reprezentace...
21.01. | Aktuality | 21 komentářů

Wales urval s Belgií bod a je druhý

Velšané si doma s Belgií rozdělili body a povedlo se jim to i bez hlavní hvězdy týmu, Garetha Balea. Belgie se sice poměrně rychle dostala do vedení, když se z dorážky krásnou ranou prosadil Kevin De Bruyne, ale domácí Velšané se revanšovali vyrovnávací trefou Moorea ještě do konce poločasu.
16.11.2021 | Komentáře a souhrny | 2 komentáře

Skončí ještě Češi druzí? Napovědět může duel Walesu s Belgií

Porazit Estonce se v cestě za druhým místem tabulky jeví pro Čechy jako snadný úkol, podstatně složitěji však vypadá jejich přání v souběžně hraném utkání ve Walesu. Tam je nutné, aby si Belgie domů odvezla tři body.
15.11.2021 | Previews | 2 komentáře

Wales nastoupí proti Belgii bez Balea, hosté bez Hazarda a Courtoise

Hvězdný útočník Gareth Bale nenastoupí v základní sestavě fotbalistů Walesu v závěrečném kvalifikačním duelu proti Belgii. Soupeř, který už má jako vítěz skupiny E postup na mistrovství světa jistý, pro změnu do Walesu odcestoval bez kapitána Edena Hazarda a brankáře Thibauta Courtoise.
15.11.2021 | Aktuality | 1 komentář

Belgičané si po výhře 3:1 nad Estonskem zajistili postup na MS

Rudým ďáblům se vydařily začátky obou poločasů, když vedli 2:0 po zásahu Bentekeho z 11. minuty a gólu Carrasca z 53. minuty. Za bojovné hosty sice snížil v 70. minutě střídající Sorga, ovšem hned v 74. minutě vrátil dvougólové vedení domácím Thorgan Hazard. Belgičané si výhrou definitivně zajistili postup na mistrovství světa do Kataru.
14.11.2021 | Komentáře a souhrny | 1 komentář

Belgičané můžou stvrdit postup, když vyhrají nad Estonskem

Belgie se pokouší vzpamatovat z posledního neúspěchu v Lize národů, kde brala až čtvrté místo. Ideální šanci pro svěřence trenéra Roberta Martíneze představuje duel v domácím prostředí na King Baudouin Stadium v Bruselu, kam zavítá Estonsko.
12.11.2021 | Previews | 1 komentář

Belgii bude v závěru kvalifikace MS chybět kanonýr Lukaku

Belgičtí fotbalisté se musejí v závěrečných dvou zápasech kvalifikace mistrovství světa v "české" skupině E obejít bez svého nejlepšího střelce. Romelu Lukaku je mimo hru kvůli zranění kotníku, které utrpěl před třemi týdny v utkání Chelsea v Lize mistrů proti Malmö.
05.11.2021 | Aktuality | 4 komentáře

Nominace Belgie na kvalifikaci

Nominace Belgie na kvalifikační zápasy o postup na MS 2022 proti Estonsku a Walesu:
05.11.2021 | Aktuality | žádný komentář

Belgická černá šňůra s Itálií trvá, bronz berou Azzurri

Belgičanům se revanš za čtvrtfinále letošního Eura nepovedla - ba co hůř, Italům podlehli na chlup stejným poměrem a po obdobném průběhu jako před několika měsíci v Mnichově. Také tentokrát šli Azzurri do vedení už 2:0, aby vzápětí Belgičané zvládli pouze snížit. Italové si tak připisují svou první medaili z Ligy národů, naopak Belgie na soupeře z Apeninského poloostrova dál nevyzrála od roku 1972.
10.10.2021 | Komentáře a souhrny | 35 komentářů
18.05. Onana byl povolán do reprezentace
Do belgické reprezentace pro nadcházející zápasy Ligy národů proti Nizozemsku, Polsku a Walesu byl povolán také Amadou Onana. Dvacetiletý defenzivní záložník si může připsat premiérový reprezentační start. (lequipe.fr)
10.02. Belgie se střetne s Burkinou Faso
Jasno o nadcházejícím přátelském utkání má Belgie. Aktuálně vedoucí reprezentace žebříčku FIFA se 29. března střetne s Burkinou Faso, hrát se bude v Bruselu na stadionu Anderlechtu. (vi.nl)
19.01. Henry by mohl vést Bordeaux
Ve velkých problémech se nachází Bordeaux, které se po debaklu od Rennes krčí až na devatenáctém místě tabulky, a logická by tak byla změna trenéra. Vladimira Petkoviće by mohl vystřídat Thierry Henry, legendární útočník aktuálně pracuje jako asistent u belgické reprezentace. (getfootballnewsfrance.com)
16.01. Do Evertonu by se mohl vrátit Martínez
Everton v neděli propustil manažera Rafaela Beníteze a jedním z kandidátů na jeho místo je pro Toffees známá tvář. Současný trenér belgické reprezentace Roberto Martínez už tým vedl v letech 2013 až 2016. (dailymail.co.uk)
15.11.2021 Belgie hlásí další ztráty
O další tři hráče je chudší belgická soupiska pro zítřejší zápas s Walesem. Domů odcestovali Jason Denayer, Dennis Praet a Simon Mignolet, všichni mají zdravotní problémy. (lequipe.fr)
15.11.2021 Courtois a Hazard se vracejí do Madridu
Thibaut Courtois a Eden Hazard opustili belgickou reprezentaci a vracejí se do Madridu. Oba fotbalisté Realu dostali volno a nenastoupí zítra proti Walesu. (mundodeportivo.com)
13.11.2021 Francie a Belgie postupují
Francouzi rozstříleli Kazachstán a zajistili si postup na mistrovství světa v Kataru. Slavit mohou i Belgičané po vítězství nad Lotyšskem.
10.11.2021 Belgie také bez Alderweirelda
Youri Tielemans není jediným hráčem, jenž v zápasech kvalifikace MS 2022 proti Estonsku a Walesu nepomůže Belgii. Ze zdravotních důvodů vypadl také Toby Alderweireld z Al-Duhailu. (vi.nl)
18.10.2021 Martínez kandidátem pro Newcastle
Roberto Martínez, současný kouč belgické reprezentace, je podle britského deníku The Times kandidátem na post manažera anglického Newcastlu United. Martíneze už spojovala média v nedávné době také s pozicí v Barceloně. Ale ta se nakonec rozhodla Nizozemce Ronalda Koemana ve funkci podržet. (voetbalbelgie.be)
10.10.2021 Bronz v Lize národů bere Itálie
Výsledek zápasu o 3. místo Ligy národů 2020/21: Itálie - Belgie 2:1 (46. Barrella, 65. Berardi z pen. - 86. De Ketelaere).
Je zde málo aktuálních zpráv z tohoto klubu a chtěli byste nám pomoci? Máte možnost - pošlete svou krátkou expres zprávu nebo článek, kvalitní příspěvky zveřejníme. Posílat své příspěvky můžete zde. Vždy uveďte své jméno a nezapomeňte doplnit zdroj, neboť informace, které si nemůžeme ověřit, nemůžeme ani zveřejnit. Děkujeme!