3 : 0 (1:0)
Kurzy sázkové kanceláře Tipsport: 1.52 - 4.43 - 6.36

LASK na závěr skupinové fáze s přehledem porazil Helsinky

Radost hráčů LASKu Linz (© AFP)

Rakouský LASK prožívá hrůzostrašné časy na ligové scéně a prozatím bojuje jen o záchranu, ovšem v základní skupině Konferenční ligy nenechal nikoho na pochybách a po závěrečném vítězství 3:0 nad Helsinkami ovládl skupinu A se ziskem úctyhodných šestnácti bodů, bez větších potíží tak postupuje do osmifinále této soutěže. HJK naopak utrpělo čtvrtou porážku a končí na třetí pozici se šesti body.

Ani jednomu výběru před tímto duelem už prakticky o nic nešlo, hosté dokázali držet krok se soupeřem zhruba čtyřicet minut. Během úvodní čtvrthodiny si vytvořili dvě nadějné příležitosti, když nejprve brankář Gebauer skvěle zneškodnil střelu Olusanyay a poté Riski hlavičkoval o kousek vedle branky. V následujícím průběhu však už vládli na trávníku jen domácí a vytvářeli si jednu nebezpečnou možnost za druhou.

Ve 27. minutě se vytáhl gólman Keto proti ráně Huseina Baliće, vzápětí stejný hráč napálil ve stoprocentní pozici jenom břevno a pak hostující strážce vyrazil i dělovku korejského forvarda Hyun-seok Honga. Aktivní Balić se dočkal zaslouženého gólu necelých pět minut před přestávkou, kdy snadno obešel bránícího Tenha a ze středu pokutového území se trefil přímo ke vzdálenější konstrukci.

Domácí favorit zvýšil náskok krátce po odehrané hodině, neboť střídající Keito Nakamura obdržel nahrávku před prázdnou branku od Andrease Grubera a tu nemohl minout. Gólový účet tohoto čtvrtečního utkání uzavřel zhruba čtvrthodiny před závěrečným hvizdem Gruber, jenž po parádním pasu nově příchozího Saschy Horvatha chladnokrevně rozvlnil síť povedenou hlavičkou.
Autor: Viktor Sandev / uefa.com. livesport.cz, soccerway.com