Van Bronckhorst Ramseymu penaltu nevyčítal, litoval Kentovy šance v prodloužení

Kouč Rangers Giovanni van Bronckhorst po prohraném finále Evropské ligy s Frankfurtem nevyčítal jedinému neúspěšnému exekutorovi v rozstřelu Aaronu Ramseymu neproměněnou penaltu. Bývalý nizozemský reprezentant litoval především velké šance Ryana Kenta ze závěru prodloužení.
19.05. | Aktuality | 48 komentářů

Vychlazeným šampaňským slavil v rozpálené Seville Frankfurt. Orli k trofeji dolétli po 42 letech

Finále Evropské ligy dopadlo lépe pro Frankfurt, který porazil skotské Rangers 2:1 po penaltách. Utkání se pro něj přitom nevyvíjelo dobře, když ještě v 69. minutě prohrával. Následně však vyrovnal Rafael Borré a díky jeho zásahu utkání došlo až do penalt. V těch se stal hrdinou Orlů znovu kolumbijský útočník.
19.05. | Komentáře a souhrny | 597 komentářů

Eintracht touží ukončit dlouhé čekání na trofej, proti jsou Rangers

Už ve středu večer ožije sevillský stánek Estadio Ramón Sánchez Pizjuán, protože se jeho brány otevřou pro finálový duel Evropské ligy. Eintracht Frankfurt poráží jednoho soupeře za druhým a teď cítí šanci ukončit dlouhé čekání na trofej. Skotské Rangers ale není radno podceňovat.
17.05. | Previews | 597 komentářů

Rangers doma opět úřadovali a po skalpu Lipska proklouzli do finále Evropské ligy

Celek z Glaswow sice letos zřejmě neobhájí ligový titul, nicméně na evropské scéně senzačně válí a teď díky výhře 3:1 v Ibrox Parku nad favorizovaným německým Lipskem postoupil do finále Evropské ligy, ve kterém se zhruba za čtrnáct dní v Seville utká o nejcennější trofej s jiným německým týmem Frankfurtem. Domácí výběr si finále některé z evropských klubových soutěží naposledy zahrál v sezóně 2007/2008 v tehdejším poháru UEFA.
06.05. | Komentáře a souhrny | 44 komentářů

Lipsko hodlá proklouznout do finále EL, v Glasgow nyní bude hájit jednobrankový náskok

Odvetné semifinále Evropské ligy mezi skotským Rangers a německým Lipskem slibuje dramatickou bitvu o postup do finále, nicméně k němu má momentálně blíže hotující celek. Ten totiž díky pozdní brance Angeliña zvítězil na vlastním stadionu nejtěsnějším poměrem 1:0 a v Glasgow se tedy pokusí udržet tento hubený náskok. Ve dvojzápase byl považován za mírného favorita a svou úlohu by rád v klíčový okamžik potvrdil.
04.05. | Previews | 44 komentářů

Lipsko je finále Evropské ligy blíže, Rangers v prvním semifinále setnul Angeliňo

Možná že tohle semifinále bude daleko vyrovnanější, než se očekávalo. Ačkoli Lipsko mělo být v roli jasného favorita, Rangers v prvním duelu po výsledkové stránce nepřehrálo žádným zásadním způsobem. Na vítězství se pořádně nadřelo, urputného rivala z Ostrovů přemohl až pět minut před koncem Angeliňo, jehož výstavní přesný zásah byl rovněž tím jediným vůbec.
29.04. | Komentáře a souhrny | 19 komentářů

Kat Dortmundu znovu v Německu. Lipsko si v Evropské lize musí dát na Rangers bacha

Cenná trofej, pokud tedy nepočítáme ty na nižších úrovních, Lipsku zatím za dvanáctiletou historii chybí. Letos by již svoje čekání mohlo přece nadobro ukončit, protože hned ve dvou soutěžích může uzmout prvenství. A jednou z nich je i Evropská liga, ve které mu nyní stojí v cestě Rangers. Připomeňme ale, že skotský celek si už letos na jeden německý klub vyšlápl.
28.04. | Previews | 19 komentářů

Braga okusila sílu skotské půdy. Před branami semifinále jí vystavil stopku Tavernier

Rangers dokázali napravit porážku z prvního střetnutí s Bragou a po vítězství 3:1 po prodloužení postoupili do semifinále Evropské ligy. Hlavním hrdinou domácího týmu se stal James Tavernier, jenž už v prvním poločase zaznamenal dvě branky. Hosté se i přes vyloučení dočkali gólu a následného prodloužení. To ovšem ovládli Skotové, když rozhodující trefu vstřelil, pro české fanoušky nechvalně známý, Kemar Roofe.
14.04. | Komentáře a souhrny | 4 komentáře

Rangers v odvetě proti Braze bude dohánět jednobrankové manko

Rangers letos překvapuje svým účinkováním v evropských pohárech, jelikož se probojovalo už do čtvrtfinálové fáze Evropské ligy a i před odvetou s portugalskou Bragou má reálnou šanci na to, aby proklouzlo mezi čtyřku nejlepších. Nicméně také postup jeho protivníka je překvapením a i přes úvodní výsledek 1:0 ve prospěch SC je dvojzápas stále otevřený.
14.04. | Previews | 4 komentáře

Rangers se bez Morelose neprosadilo a z Bragy si odváží jednogólové manko

Skotský mistr se v tomto střetnutí musel obejít bez svého nejlepšího střelce Alberta Morelose a na jeho ofenzivním výkonu to bylo znát, jelikož na portugalské půdě ani jednou nezamířil mezi tři tyče a netěsnější porážka 0:1 je vzhledem k průběhu ještě milosrdná. O vítězství SC rozhodl zhruba pět minut před přestávkou Abel Ruiz. Domácí pak mohli po změně stran svůj náskok navýšit, ale hosty znovu podržel veterán mezi třemi tyčemi Allan McGregor.
08.04. | Komentáře a souhrny | 10 komentářů
14:32 McGregor se rozloučil s kariérou
Rangers včera po dlouhé době opanovali skotský pohár a své poslední symbolické vystoupení v jejich dresu si mohl odbýt 40letý brankář Allan McGregor, který byl do brány vystřídán v úplném závěru prodloužení, aby se mohl rozloučit s fanoušky. Populární "Shagger" Rangers zasvětil 15 let své profesionální kariéry a vyhrál s nimi čtyři ligové tituly. (dailymail.co.uk)
18.05. Evropskou ligu vyhrál Frankfurt
Výsledek finále Evropské ligy: Frankfurt - Rangers 1:1 i po prodloužení, 5:4 na penalty (69. Borré - 57. Aribo).
18.05. V Seville se bude prodlužovat
Výsledek finále Evropské ligy: Frankfurt - Rangers 1:1 (69. Borré - 57. Aribo), prodlužuje se.
18.05. V Seville zatím branka nepadla
Poločasový výsledek finále Evropské ligy: Frankfurt - Rangers 0:0.
18.05. Sestavy: Frankfurt - Rangers
Základní sestavy pro finále Evropské ligy:
Frankfurt:
Trapp - Tuta, Touré, Ndicka - Knauff, Sow, Rode, Kostić - Lindström, Kamada - Borré.
Rangers: McGregor - Tavernier, Goldson, Bassey, Barišić - Jack, Lundstram - Kent, Wright, Kamara - Aribo.
17.05. Roofe bude k dispozici Rangers
Rangers FC se před zítřejším finále Evropské ligy vrací Kemar Roofe. Devětadvacetiletý útočník se zotavil z neupřesněných zdravotních problémů. (vi.nl)
17.05. Smartwings pomůže s dopravou na finále EL
Český letečtí dopravci Smartwings a ČSA vypraví tento týden 11 speciálních letů do dějiště fotbalového finále Evropské ligy ve španělské Seville. Dopravci by měli přepravit kolem 2500 fanoušků ze Skotska a Německa. ČTK to dnes sdělila mluvčí Smartwings Group Vladimíra Dufková. Finále Evropské ligy se uskuteční ve středu večer, o trofej se utkají skotští Rangers a německý Eintracht Frankfurt. První lety dopravci vypravili v pondělí, další budou pokračovat až do čtvrtka. Aerolinky k tomu využijí celkem sedm letadel, šest z nich bude v barvách Smartwings a jedno pak od ČSA. (ČTK)
13.05. Doekhi vybírá ze dvou možností
Nizozemské Vitesse v nadcházejících týdnech zřejmě přijde o svého kapitána. Na odchodu je obránce Danilho Doekhi, který zvažuje dvě možnosti zahraničního angažmá - chtějí ho Union Berlín a glasgowští Rangers. (vi.nl)
11.05. Vinčić rozhodčím pro finále Evropské ligy
Finále Evropské ligy, v němž se střetnou Eintracht Frankfurt se skotskými Rangers, odpíská slovinský rozhodčí Slavko Vinčić. Pomohou mu krajané Tomaž Klančnik a Andraž Kovačič, rezervním sudím byl jmenován Srdjan Jovanović ze Srbska. Týmu u videa bude šéfovat nizozemský odborník Paulus van Boekel, k ruce dostane Jureho Praprotnika ze Slovinska a španělskou dvojici Alejandro Hernández Hernández - Roberto Díaz Pérez Del Palomar. (uefa.com)
06.05. Tavernier hráčem týdne v EL
James Tavernier byl zvolen nejlepším hráčem týdne v Evropské lize. Jeho Rangers porazili Lipsko 3:1 a jsou ve finále, obránce otevíral skóre. (uefa.com)