Pomohly nám zkušenosti z neúspěšného boje o Ligu mistrů, řekl Glasner

Trenér Frankfurtu Oliver Glasner označil loňské selhání v boji o postup do Ligy mistrů jako klíčovou zkušenost svých svěřenců v cestě za vítězstvím ve finále Evropské ligy. Čtvrteční finále v Seville mělo dva hrdiny - střelce vyrovnávací branky na 1:1 i vítězné penalty v rozstřelu Rafaela Borrého a brankáře Kevina Trappa.
19.05. | Aktuality | 28 komentářů

Vychlazeným šampaňským slavil v rozpálené Seville Frankfurt. Orli k trofeji dolétli po 42 letech

Finále Evropské ligy dopadlo lépe pro Frankfurt, který porazil skotské Rangers 2:1 po penaltách. Utkání se pro něj přitom nevyvíjelo dobře, když ještě v 69. minutě prohrával. Následně však vyrovnal Rafael Borré a díky jeho zásahu utkání došlo až do penalt. V těch se stal hrdinou Orlů znovu kolumbijský útočník.
19.05. | Komentáře a souhrny | 597 komentářů

Eintracht touží ukončit dlouhé čekání na trofej, proti jsou Rangers

Už ve středu večer ožije sevillský stánek Estadio Ramón Sánchez Pizjuán, protože se jeho brány otevřou pro finálový duel Evropské ligy. Eintracht Frankfurt poráží jednoho soupeře za druhým a teď cítí šanci ukončit dlouhé čekání na trofej. Skotské Rangers ale není radno podceňovat.
17.05. | Previews | 597 komentářů

Mohuč a Frankfurt se v posledním kole rozešly smírně

Orli letos postrádali formu Andrého Silvy, díky jehož gólům si mohli zahrát evropské poháry. Letos se nepodařilo vyšplhat výše, než na jedenáctou příčku. Oproti tomu die Nullfünfer může mrzet jarní výpadek formy, bez kterého by bývali klidně mohli atakovat pátou pozici.
14.05. | Komentáře a souhrny | žádný komentář

Frankfurt sezónu zakončí v Mohuči zápasem "o nic"

Mainz se v posledním kole utká s Frankfurtem. Ani jednomu z týmů už v rámci německé nejvyšší soutěže o nic nejde, přesto však Eintracht ještě může doufat v účast v pohárové Evropě.
12.05. | Previews | žádný komentář

Eintracht se rozešel s Hříbaty smírně

Po postupu do finále Evropské ligy se Eintracht představil v Bundeslize a doma z toho byla jen remíza 1:1 s Mönchengladbachem. Oběma celkům už fakticky o nic nešlo a dělba bodů je vzhledem k dění na hřišti spravedlivá. Mönchengladbach poslal rychle do vedení Pléa, ale ve druhém poločase srovnal Paciência.
08.05. | Komentáře a souhrny | 1 komentář

Eintracht přepíná na Bundesligu, doma hostí "Hříbata"

Eintracht Frankfurt je po 42 letech ve finále evropského poháru, ale než se v Seville postaví skotským Rangers FC, čekají ho poslední dva zápasy Bundesligy proti Mönchengladbachu a Mohuči. V lize už nemůže dosáhnout valných úspěchů, přesto chce domácí duel s Hříbaty zvládnout a naladit formu před vrcholem sezony.
07.05. | Previews | 1 komentář

Obránce Frankfurtu Hinteregger kvůli zranění přijde o finále Evropské ligy

Obránce Frankfurtu Martin Hinteregger si ve čtvrtečním semifinále Evropské ligy poranil stehenní sval a sezona pro něho skončila. Rakouský reprezentant přijde o závěr německé ligy i o finále Evropské ligy, kam Eintracht po výhře 1:0 nad West Hamem v domácí odvetě postoupil. Nejistý je i jeho start v červnových zápasech Ligy národů.
06.05. | Aktuality | 2 komentáře

Frankfurt zdolal Kladiváře i podruhé a po 42 letech si zahraje velké evropské finále

Fotbalisté Frankfurtu porazili v odvetném utkání semifinále Evropské ligy West Ham 1:0, a mohou se tak těšit na finálový duel. Německý celek navíc natáhl svou šňůru neporazitelnosti v pohárové Evropě na 12 zápasů. Střetnutí ovlivnila v 17. minutě červená karta pro Aarona Cresswella, jenž se podobně nechal vyloučit také v minulém kole proti Lyonu. Tomáš Souček a Vladimír Coufal za hosty odehráli celé, respektive skoro celé utkání.
05.05. | Komentáře a souhrny | 130 komentářů

West Ham musí ve Frankfurtu dohnat jednogólové manko

Senzační tažení Eintrachtu Frankfurt Evropskou ligou by mohlo napsat další pokračování, protože před odvetným utkáním v Německu mají domácí k postupu do finále blíž. Anglický celek se ale nevzdává bez boje a je odhodlán vrátit se domů jako finalista.
04.05. | Previews | 130 komentářů
20.05. Kostić nejlepším hráčem Evropské ligy
Filip Kostić měl velký podíl na triumfu Frankfurtu v Evropské lize a vysloužil si i jedno individuální ocenění - záložník byl zvolen nejlepším hráčem letošního ročníku celé soutěže. (uefa.com)
20.05. Polter se dohodl s Frankfurtem
Eintracht Frankfurt se podle informací deníku "Bild" dohodl na podmínkách smlouvy s útočníkem Sebastianem Polterem z Bochumi. Nyní zbývá mezi oběma kluby dojednat podmínky přestupu. (transfermarkt.de)
19.05. Nejlepším hráčem finále byl zvolen Trapp
Kevin Trapp dostal cenu pro nejlepšího hráče finále Evropské ligy. Frankfurt nakonec porazil Rangers a německý brankář zářil v závěru, nejprve zlikvidoval tutovku Ryana Kenta a zachránil německému klubu penaltový rozstřel, v němž si na něj jako jediný ze všech střelců nepřišel Aaron Ramsey. (sport-express.ru)
19.05. Frankfurt napodobil Villarreal a Chelsea
Frankfurt opanoval Evropskou ligu a k triumfu dokráčel bez jediné porážky, to se v minulosti povedlo jenom Villarrealu a Chelsea. Německý klub sehrál celkem třináct zápasů, v březnu zaváhal proti Betisu, postup si ale nakonec vybojoval v prodloužení. (sport-express.ru)
18.05. Evropskou ligu vyhrál Frankfurt
Výsledek finále Evropské ligy: Frankfurt - Rangers 1:1 i po prodloužení, 5:4 na penalty (69. Borré - 57. Aribo).
18.05. V Seville se bude prodlužovat
Výsledek finále Evropské ligy: Frankfurt - Rangers 1:1 (69. Borré - 57. Aribo), prodlužuje se.
18.05. Tuta si poranil stehenní sval
V Seville se hraje finále Evropské ligy mezi Frankfurtem a Rangers a tento duel nedohraje Tuta, obránce německého klubu si poranil stehenní sval.
18.05. V Seville zatím branka nepadla
Poločasový výsledek finále Evropské ligy: Frankfurt - Rangers 0:0.
18.05. Sestavy: Frankfurt - Rangers
Základní sestavy pro finále Evropské ligy:
Frankfurt:
Trapp - Tuta, Touré, Ndicka - Knauff, Sow, Rode, Kostić - Lindström, Kamada - Borré.
Rangers: McGregor - Tavernier, Goldson, Bassey, Barišić - Jack, Lundstram - Kent, Wright, Kamara - Aribo.
18.05. Policie zatkla pět fanoušků Frankfurtu
Policie v Seville má napilno a už zatkla pět fanoušků Frankfurtu. Německý klub dnes čeká finále Evropské ligy proti Rangers a jeho příznivci se dopustili výtržností, několik skupinek napadlo i fanoušky skotského celku. (mundodeportivo.com)