Arsenal zvládl duel s Newcastlem

Arsenal vyhrál v zápase třináctého kola Premier League s Newcastlem United 2:0. Kanonýři rozhodli ve druhém poločase, kdy se trefili Saka a Martinelli.
27.11. | Komentáře a souhrny | 8 komentářů

Arsenal se po facce od Liverpoolu chystá na Newcastle

Arsenal ve třináctém kole Premier League vyzve Newcastle United. Domácí se po špatném startu sezony zvedli a posunuli se na páté místo, hosté naopak i přes příchod nových majitelů spadli až na poslední příčku.
26.11. | Previews | 8 komentářů

Liverpool si pochutnal na Arsenalu a předstihl West Ham

Na průběžnou druhou příčku se minimálně do zápasu Citizens dostali fotbalisté Liverpoolu. Ti si ve šlágru kola poradili s Arsenalem jednoznačně 4:0, když v závěru první půle otevřel skóre Mané, po pauze navyšovali Jota, Salah a Minamino.
20.11. | Komentáře a souhrny | 14 komentářů

Rozjetý Arsenal míří do Liverpoolu

Kdybyste před sezonou řekli fanouškům Arsenalu, že budou v listopadu dva body za Liverpoolem, určitě by to brali všema deseti. Taková je totiž situace před jejich střetem ve dvanáctém kole Premier League. Domácí Liverpool je čtvrtý, Arsenal pátý a navíc ve skvělé formě.
19.11. | Previews | 14 komentářů

Dva odvolané góly a neproměněná penalta. Arsenal nejtěsnějším rozdílem doma porazil Watford

Už v 7. minutě se mohli domácí radovat, ale zásah Saky VAR odvolal pro ofsajd. V 34. minutě navíc Aubameyang spálil pokutový kop. Až po přestávce slavili domácí první trefu utkání, kdy se v 56. minutě trefil Smith-Rowe. V 74. minutě vzal Arsenalu další gól jeho vlastní kapitán, který zbytečně zasáhl do střely mířící do sítě ve chvíli, kdy byl v ofsajdu. V 86. minutě neproměnil největší šanci Hornets King a Arsenal si tak připsal třetí výhru v řadě a poskočil na 5. místo. Watford je na 17. příčce.
07.11. | Komentáře a souhrny | 7 komentářů

Malé londýnské derby proti sobě postaví Arsenal a Watford. Ranieriho družinu nečeká snadný úkol

Arsenal po zlepšených výkonech i výsledcích postupuje tabulkou vzhůru a cílí na dalšího protivníka. "Naším heslem je jednota a všichni se snažíme nakopnout tuhle loď co nejdál po proudu," prohlásil manažer Gunners Mikel Arteta. Španělský stratég ale ví, že souboj nováčka Watford není radno podceňovat.
07.11. | Previews | 7 komentářů

Arsenal si připsal třetí výhru v řadě. Po skvělém prvním poločase porazil Foxes

Hosté přetavili rychlý nástup v góly a po zásazích Gabriela a Smithe-Rowea vedli zaslouženě 2:0. Ve 43. minutě mohly "Lišky" srovnat, ale Ramsdale byl i za pomoci tyčí proti. Druhý poločas nabídl smršť útočných akcí, kdy domácí tlačili a Gunners vyráželi na brejky. Ani jeden z týmů se však nedokázal prosadit a atraktivní podívaná skončila vítězstvím Arsenalu 2:0. Mužem utkání byl jednoznačně gólman hostů Aaron Ramsdale.
30.10. | Komentáře a souhrny | 7 komentářů

Vardy vs Aubameyang. Který z kanonýrů se bude radovat po sobotním duelu Leicesteru s Arsenalem?

Jamie Vardy je nezmar. Fantom mistrovského tažení Leicesteru z ročníku 2015/16 ani ve svých 34 letech nepolevuje a dál prohání obrany Premier League. Dá se říci, že od oslavy titulu s "Liškami" nic neztratil ze své výbušnosti, rychlosti ani dravosti a co se týče schopnosti střílet góly, patří i dál k nejlepším na světě.
29.10. | Previews | 7 komentářů

Arteta velebí Aubameyanga: Do své hry přidal úplně nové prvky. Je radost to sledovat

Londýnský Arsenal v posledním kole po skvělém výkonu porazil Aston Villu 3:1 a posunul se na desáté místo tabulky. Jedním ze střelců úspěšného večera Gunners byl i kapitán Pierre Emerick Aubameyang, který sice neproměnil penaltu, ale z následné dorážky už se nemýlil. V rozhovoru pro klubovou televizi se o jeho aktuálních výkonech rozhovořil manažer Mikel Arteta.
26.10. | Aktuality | 364 komentářů

Gunners po skvělém výkonu porazili Aston Villu 3:1. Villains prohráli potřetí v řadě

Ve 20. minutě Partey ještě trefil břevno ale ve 23. minutě už hlavou mířil přesně a rozjásal Emirates Stadium. V nastavení přidal druhý zásah Gunners Aubameyang, který dorazil vlastní neproměněnou penaltu. Po změně stran se sice hosté zvedli, ale v 56. minutě jejich naděje utnul Smith-Rowe, který byl na konci bleskového protiútoku. V 81. minutě sice hosté snížili po krásné ráně Ramseyho, ale na víc už se Villains nezmohli. Po dnešní předehrávce tak Arsenal poskočil na 9. místo a jen bod mu chybí na top four. Aston Villa naopak spadla na třetí místo a zaznamenala třetí prohru za sebou.
22.10. | Komentáře a souhrny | 7 komentářů
28.11. Arsenal čeká na zprávy o Sakovi
Vítězný gól a také zranění si ze včerejšího souboje s Newcastlem odnesl Bukayo Saka, křídelník Arsenalu si přivodil svalový problém a čeká ho podrobné vyšetření. (sport-express.ru)
25.11. Lacazette má mít několik nabídek
Alexandre Lacazette po sezoně s největší pravděpodobností skončí v Arsenalu, kde mu vyprší smlouva. Podle všeho se ale nebude muset bát, že nesežene nové angažmá. Podle médií o něj jako o volného hráč má zájem hned několik zajímavých klubů. Konkrétně má jít o Atletico Madrid, Barcelonu, AC Milán či Newcastle United. (soccernews.com)
25.11. Xhaka se může Arsenalu vrátit dříve
Arsenalu by ještě před koncem roku mohl být k dispozici Granit Xhaka. Švýcarský záložník laboruje se zraněným kolenem a podle manažera Mikela Artety se zotavuje rychleji, než se předpokládalo. (lequipe.fr)
23.11. Sanches by se nebránil přestupu
Portugalský záložník Renato Sanches potvrdil, že se cítí připravený na novou výzvu. Zájem o jeho služby by měly Arsenal a AC Milán. Podle francouzského L'Équipe byl také v létě velmi blízko přestupu do Barcelony. (lequipe.fr)
23.11. Arsenal loví v Rumunsku
Londýnský Arsenal si vyhlédl v rumunském FCSB talentovaného útočníka Ianise Stoicu. Tradiční klub však údajně zatím neplánuje reprezentanta do 21 let prodat. Osmnáctiletý fotbalista na sebe výrazně upozornil už při svém debutu mezi dospělými, protože mu bylo teprve 14 let. (dailymail.co.uk)
21.11. AS Řím to zkusí znovu se Xhakou
AS Řím bude v zimě hledat cesty k posílení kádru. Jednou z dlouhodobě vytipovaných posil je Granit Xhaka z Arsenalu. Švýcar měl nakročeno do celku Josého Mourinha už v létě, ale námluvy nakonec ztroskotaly. Římané to znovu zkusí v lednu. (transfermarketweb.com)
18.11. Torreira by mohl zůstat ve Florencii
Italská Fiorentina je spokojena s uruguayským záložníkem Lucasem Torreirou, který v klubu hostuje z londýnského Arsenalu a proto není vyloučeno, že se jej pokusí získat natrvalo. O této možnosti už měl s vedením Violy hovořit Torreirův agent. (getfootballnewsitaly.com)
18.11. Arsenal nabízí Lacazettovi jen krátký kontrakt
Pouze krátkodobou smlouvu prý nabídne Arsenal francouzskému útočníkovi Alexandru Lacazettovi. Jeho současný kontrakt má vypršet v létě. Třicetiletý forvard však podle některých zpráv stejně o pokračování u Gunners nemá zájem a chce zkusit novou výzvu. (theathletic.com)
17.11. Zranění Aubameyanga nebylo vážné
Pierre-Emerick Aubameyang dnes trénoval se spoluhráči z Arsenalu a bude k dispozici na utkání proti Liverpoolu. Gabonský útočník měl zdravotní problémy, kvůli nimž předčasně opustil sraz národního týmu a tento týden nenastoupil proti Egyptu. (dailymail.co.uk)