0 : 4 (0:1)
Stadión: De Koel, Venlo
Kurzy sázkové kanceláře Tipsport: 5.46 - 4.54 - 1.57

Emmen musí do baráže, k přímé záchraně mu nepomohlo ani vítězství ve Venlu

Emmenu k přímé záchraně nakonec nepomohla ani čtyřgólová výhra na půdě sestupujícího Venla. Willem II totiž v souběžně hraném střetnutí skolil Fortunu, a i když jeho další rival v boji o udržení z Waalwijku nestačil venku na Feyenoord a dostal se mu bodově na shodná čísla, rozhodlo o jeho nevyzpytatelných barážových bojích přece o něco horší konečné skóre.

Hosté si splnili svůj prvotní kýžený cíl, a to uspět naplno proti svému nynějšímu soupeři, jenž se z Eredivisie rozloučil finálním předposledním místem, do karet mu ale nenahrály výsledky dvou zápasů, které je nadmíru zajímaly. O svou prvoligovou příslušnost každopádně nemusejí ještě přijít, pokud zvládnou dodatečné dva duely play-off o záchranu s celky z Eerste Divisie.

V podstatě odevzdané VVV nekladlo svému sokovi, jenž nutně potřeboval uzmout bodový úspěch, přílišný odpor. Už v 16. minutě mohlo inkasovat po šanci Adžiče, jehož vychytal až brankář Van Crooij, ve 25. minutě si poradil i s možností Freie. Ve 36. minutě již však přece kapituloval, jelikož Adžić byl na konci celé moc povedené kombinace a využil pobídku Freie.

Další branka padla až po obrátce, v 53. minutě proměnil pokutový kop, nařízený za faul Van Crooije na útočícího De Leeuwa, exekutor Peňa. V pohodovém tempu hrající Emmen přidal svou třetí branku v 64. minutě, De Leeuw totiž po centru zprava od Peni otřel míč o břevno a rozvlnil síť, a zdárný zápas ještě pečetil v 81. minutě Gladon z úhlu po uvolnění od Laursena.

Jestli může domácí něco těšit na této nepovedené sezóně, je to určitě dlouhodobá výkonnost útočníka Georgiose Giakoumakise, jenž se se šestadvaceti přesnými zásahy stal nejlepším střelcem ligové soutěže. Po svém krajanovi Nikosovi Machlasovi, jenž řádil v dresu Vitesse v roce 1998, se stal teprve druhým Řekem, který ovládl pořadí nejlepších střelců Eredivisie.
Autor: Patrik Sandev / whoscored.com, vi.nl