Zlín chce na jaře začít s přestavbou kádru

14.01. 11:06

Bez konkrétního cíle na umístění, ale zato s vizí do budoucna vstupují do jarní části ligy fotbalisté Fastavu Zlín. V krátké přestávce přezimovali na jedenáctém místě tabulky s náskokem sedmi bodů na sestupovou příčku a zápasem k dobru. Podle trenéra Bohumila Páníka se tým na jaře soustředí na postupnou přestavbu kádru.

Na desátou Karvinou ztrácejí "Ševci" čtyři body, ale směrem vzhůru jejich ambice nesahají. "Vyšší příčky nám dávno utekly, díváme se především pod sebe. Pouštíme na hřiště mladé hráče a tím začíná postupná přestavba," citoval klubový web zkušeného kouče.

V jeho kádru došlo jen k minimu změn. Smlouva skončila útočníkovi Pavlu Vyhnalovi a nebyla prodloužena. Z hostování se vrátili Martin Matondo Ngimbi a Adam Tkadlec. "V tuto chvíli je kádr uzavřený, čekáme jen na některé zraněné hráče, jinak jsme kompletní. Možná nám chybí klasický levonohý bek, ale momentálně na trhu takový není," poznamenal generální manažer Zdeněk Grygera.

Navzdory prázdným tribunám a úbytku příjmů ze vstupného považuje Grygera ekonomickou situaci klubu za dobrou, bez výrazných finančních problémů. "Vše se ale ukáže až v dalších sezonách. Uvidíme, jaká bude situace od léta a podle toho se klub bude ubírat," dodal bývalý reprezentant.

Zlín vstoupí do ligy v sobotu na hřišti poslední Opavy. "První zápas je vždy důležitý, ale start do jara bude náročný, máme navíc odložený zápas se Slavií. Důležité je, aby hráči byli zdraví. Vzhledem k množství zápasů se dostane na každého," potvrdil Grygera Páníkova slova, že začíná postupná přestavba zlínského kádru.

zpět na předchozí stránku

zpět na hlavní nabídku