Trenér Dunajské Stredy považuje za favorita soupeře z Jablonce

16.09. 18:14

Trenér hráčů Dunajské Stredy Bernd Storck považuje za favorita čtvrtečního zápasu 2. předkole Evropské ligy soupeře z Jablonce, přestože bookmakeři více věří slovenskému týmu. Německý kouč je ale rád, že jeho svěřenci hrají doma, a věří v postup.

"Jsme šťastní, že můžeme být v druhém kole. Stejně tak, že se nám vyplnilo přání a hrajeme doma. Soupeř má zkušené mužstvo. Před dvěma lety hráli skupinovou fázi Evropské ligy, mají za sebou také dobrý start do sezony - dvě výhry a jednu remízu," citoval server sport.sk Storcka z tiskové konference.

"Jablonec je favorit, ale my uděláme vše pro to, abychom se dostali dál. Chceme využít výhodu, že hrajeme doma, a dostat se do 3. předkola. Máme dobré mužstvo a za sebou náročnou přípravu, kterou chceme zužitkovat," dodal sedmapadesátiletý německý trenér, který v minulosti mimo jiné trénoval maďarskou reprezentaci. Dunajskou Stredu převzal letos.

Jablonec považuje za kompaktní mužstvo. "Jsou koncentrovaní v defenzivě. Mají vysoké hráče, kteří jsou nebezpeční v ofenzivě při standardních situacích. Dobře známe jejich silné stránky. Nebezpečný je útočník Schranz, který dal gól i teď za reprezentaci," upozornil Storck.

Dunajská Streda má v optimální základní sestavě jediného Slováka. Dalšího cizince, moldavského reprezentačního útočníka Iona Nicolaescua, přivedl klub tento týden. "Je s námi od pondělí. Uvidíme, jak se ukáže na tréninku. S jeho příchodem máme více alternativ v ofenzivě. Uvidíme, jak se bude zápas vyvíjet, ale určitě ho pošleme na hřiště," řekl kouč.

zpět na předchozí stránku

zpět na hlavní nabídku