Hellebrand a Čvančara budou hostovat v Opavě

14.01. 15:22

Opava dotáhla těsně před startem jarní části prvoligové sezony příchod dalších dvou posil. Slezané získali na půlroční hostování bez opce záložníka Patrika Hellebranda z pražské Slavie a útočníka Tomáše Čvančaru z Jablonce.

Oba hráči už v Opavě začali zimní přípravu, nyní kluby jejich hostování administrativně dotáhly. Hellebrand dočasně vymění první za poslední tým nejvyšší soutěže. Jednadvacetiletý mládežnický reprezentant podzimní část sezony strávil ve Slovácku a v sedmi ligových utkáních si připsal jednu asistenci.

V Opavě očekává těžký boj o záchranu. "Moc dobře si uvědomuji, že to pro mě i celý tým bude náročné, ale zároveň to vnímám jako obrovskou motivaci. Moc bych chtěl pomoct k záchraně Opavy v lize, protože tady nejvyšší soutěž patří," řekl Hellebrand pro web slezského klubu.

Zlínský odchovanec do Slavie přestoupil ze Slovácka před rokem. Celkem má Hellebrand v nejvyšší soutěži na kontě 40 utkání, ve kterých zaznamenal jeden gól a dvě asistence. "Patrik může hrát uprostřed zálohy i na pozici desítky. Pomůže nám svou kreativitou, útočníkům by měl vytvořit kvalitní servis. Je to šikovný fotbalista, technicky zdatný a rychlý hráč. Má velké předpoklady," uvedl sportovní manažer Opavy Pavel Zavadil, jenž postupně přechází z hráčské do funkcionářské role.

O rok mladší Čvančara má Opavě pomoci zvýšit údernost útoku. Talentovaný hráč přichází z druhého týmu tabulky Jablonce, kde na podzim zasáhl do devíti ligových utkání a dal jeden gól. Nepatřil ale do základní sestavy. V minulosti působil také v juniorkách Slavie a italského Empoli.

"V Jablonci jsem nebyl spokojen s mou herní vytížeností a začal jsem cítit, že by bylo dobré to zkusit jinde. Když se ozvala Opava, měl jsem velkou radost. A náš cíl? Ten je jasný: udržet se v lize," řekl Čvančara.

"Tomáš je vysoký a rychlý útočník s fantastickým výběrem místa ve vápně, kde se výborně orientuje. V Jablonci měl obrovskou konkurenci v Doležalovi, Chramostovi či Schranzovi. Měli jsme ho vytipovaného dlouho. Jsme přesvědčeni, že nám v koncovce pomůže," uvedl Zavadil.

zpět na předchozí stránku

zpět na hlavní nabídku