Serie A - souhrn 32. kola

15.04. 22:29

Juventus odmítl možnost získat už v sobotu odpoledne další mistrovský titul. Stará dáma na půdě SPALu po prvním poločase vedla, po změně stran ovšem dvakrát inkasovala a zaznamenala druhou ligovou porážku v sezoně. AS Řím doma přetlačil Udinese, AC Milán zase vyzrál na Lazio a tři body mají i Neapol a Inter...

Atalanta Bergamo - Empoli FC 0:0

Branky: -

Atalanta nevyužila možnost dotáhnout se na čtvrtý AC Milán a po domácí ztrátě s Empoli zůstala na šesté místě. V Bergamu viděli diváci konečnou remízu 0:0, přestože domácí vyslali na brankáře Dragowskiho osmnáct střel, z celkových sedmačtyřiceti pokusů.

Pro Atalantu je samozřejmě bezgólová plichta velkou ztrátou v boji o Ligu mistrů. Bergamaschi věděli, že jen výhra je vrátí zpět na čtvrtou příčku, ale doma jí čekal soupeř, odhodlaný získat potřebné body, aby se v Serii A zachránil.

Empoli se postaralo o první střelecký pokus zápasu a střelu Diega Faríase musel Gollini už po třech minutách vyrážet na rohový kop. Na druhé straně se zase dostal k hlavičce Hans Hateboer, ale branku Azzurri přestřelil. Atalanta hodně střílela a zkoušela to i z větších vzdáleností, nicméně na brankáře Dragowskiho si nepřišla. Empoli muselo ve 14. minutě poprvé střídat, ze hřiště odkulhal zraněný Luca Antonelli, kterého nahradil zkušený Manuel Pasqual.

V následujících minutách si Bergamaschi vytvořili velký tlak a před Dragowskim bylo hned několikrát pořádně horko. De Roon, Iličić a ani Freuler domácího brankáře nepřekonali. Před koncem poločasu přibyly hostujícímu trenérovi Andreazzolimu další vrásky na čele, neboť se zranil i útočník Diego Farías, jehož nahradil Joseph Oberlin.

Stadion Atleti Azzurri'DItalia sice viděl velké příležitosti domácího mužstva, ale obrana v čele s brankářem Dragowskim i s velkou dávkou štěstí odolávala. Atalanta byla i po změně stran iniciativnější a brankáře Empoli znovu zasypala četným množstvím střel, jenže bez úspěchu. Sedm minut před koncem mohl šokovat domácí fanoušky Di Lorenzo, který ve velké šanci nakonec nedokázal pořádně zakončit.

Minutu před koncem si Dragowski připsal další zákrok proti střele Iličiće a už v nastavení nepříjemně tečoval před brankou balón Mancini, ale Dragowski byl zase na místě. Svěřenci trenéra Giana Piera Gasperiniho se ještě v nastavení pokoušeli o rozhodnutí výsledku, ovšem Empoli se zdárně ubránilo. Remíza 0:0 je pro Atalantu ztrátou, zatímco pro Empoli cenným ziskem.

Frosinone Calcio - Inter Milán 1:3

Branky: 61. Francesco Cassata - 19. Radja Nainggolan, 37. Ivan Perišić (pen.), 90+3. Matías Vecino

Povinně za tři body zvládl večerní utkání milánský Inter. Nerazzurri si ve Frosinone zajistili už o poločase dvoubrankový náskok a i když domácí po změně stran snížili, konečné slovo měl v nastaveném čase favorit. Inter si díky výhře 3:1 pojistil třetí místo a přiblížil se účasti v Lize mistrů, zatímco Frosinone se dál topí v problémech a na záchranu už ztrácí osm bodů.

Kouč hostujícího mužstva Luciano Spalletti před utkáním řešil dilema, koho nasadit do útoku a nakonec se rozhodl pro Maura Icardiho, jenž ještě donedávna kvůli sporům s vedením nenastupoval. V sestavě Frosinone znovu chyběl český stoper Stefan Simić, celé utkání nakonec proseděl na lavičce náhradníků.

Inter se rozhodně nikam nehnal a v úvodu trpělivě hledal skulinky v obraně Frosinone. Dočkal se v 19. minutě, kdy do vápna odcentroval Danilo D'Ambrosio a z těžké pozice hlavičkující Radja Nainggolan překonal brankáře Sportiella. Frosinone se pak nakrátko nastěhovalo před Handanoviče, donutit slovinského brankáře k zákroku však nedokázalo. A tak přišla 35. minuta a faul Chibsaha ve vlastním pokutovém území, po čemž nemohlo následovat nic jiného, než pokutový kop. Penalty obvykle mívá na starosti Mauro Icardi, ale tentokrát si netroufl a balón přenechal Ivanu Perišićovi, jenž s přehledem zvýšil na 2:0.

Nerazzurri, vědomi si dvoubrankového náskoku, se ve druhém poločase příliš nesnažili a v 61. minutě to potrestal kontaktní brankou Francesco Cassata. Ciofani mu přistrčil balón na hranici pokutového území a Cassata ranou z první propálil Handanoviće. Inter si pak dlouho hlídal těsný náskok a ani jedna strana neměla příležitost ke skórování. Až v závěru hlavičkoval nad Icardi a Frosinone bylo stále ve hře o body. Inter si mohl definitivně oddechnout až v nastavení, kdy přečíslení zakončil uvnitř vápna Matías Vecino.

Chievo Verona - SSC Neapol 1:3

Branky: 90. Boštjan Cesar - 15. Kalidou Koulibaly, 64. Arkadiusz Milik, 81. Kalidou Koulibaly

V Itálii padl první tvrdý verdikt: Chievo Verona si v příštím roce nezahraje první ligu a definitivně sestupuje. Definitivu mu k tomu dala favorizovaná Neapol, která s veronským týmem neměla slitování a na jeho půdě mu nasázela tři branky.

Chievo stálo u před zápasem před nemožným úkolem. Pokud chtělo mít šanci na záchranu, muselo by vyhrát všechna zbývající kola a ještě k tomu potřebovalo, aby jeho soupeři zaváhali. Nic z toho se samozřejmě nakonec nestane, protože pohádek v dnešním fotbale není zase tak moc. A Chievo si za své výkony první ligu pro příští sezonu stejně vůbec nezaslouží.

Dnes večer se navíc Mussi Volanti museli potýkat s hráči jako Insigne, Mertens nebo Milik s Callejónem. První zajímavější šanci si nicméně vytvořili domácí, když se Riccardu Meggiorinimu povedlo hlavičkovat na bránu. Jen měl tu smůlu, že míč namířil přímo do míst, kam brankář Ospina v pohodě dosáhl. Krátký byl naopak na druhé straně veterán Sorrentino. V patnácté minutě totiž favorit dnešního utkání kopal roh a Mertensův centr poslal z blízkosti do brány naskakující stoper Kalidou Koulibaly!

O pár minut později mohl navýšit obránce Vlad Chiricheş. Ten se vyšplhal ze všech nejvýš a centr z volného přímého kopu mohl snadno zakončit, jenže jeho hlavička byla hodně nepovedená. Na zadní tyč si naběhl hrotový kanonýr Arkadiusz Milik, jehož hlavička ze záklonu ale také mířila jen na horní síť Sorrentinovy brány.

Když už se první půle pomalu stávala minulostí, ještě se do míče z uctivé vzdálenosti opřel záložník Fabián Ruíz. Jeho dělovka jen těsně minula bránu, jinak by byl brankář Sorrentino krátký.

Neapol jasně dominovala a na nějaké drama to pro Chievo vážně nevypadalo. Pár minut po změně stran se k míči u vápna dostal Dries Mertens a po průnikové přihrávce na pravou stranu vápna o chlup přestřelil břevno. Lépe mířil na druhé straně Stępiński, jehož střelu musel brankář Ospina ukrýt do náruče.

Na Milikovi byla vidět nervozita, která se projevovala výjimečným zahazováním šancí. Po rohovém kopu mířil mimo a když se posléze dostal k tutovce, nechal vyniknout jen brankáře Sorrentina. Pak si ale spravil náladu, když vypálil ze střední vzdálenosti a na jeho skákavou střelu byl zkušený brankář Stefano Sorrentino krátký!

Rozdíl mohl být ještě větší. Callejón vyslal střelu z voleje, která pořádně vyprášila Sorrentinovy rukavice. Navýšit se povedlo až Koulibalymu. Sváteční střelec dnes totiž zaznamenal dvě branky. V 81. minutě se Koulibaly po rohovém kopu dostal k nechytatelné dorážce z bezprostřední blízkosti a Sorrentino neměl šanci. Chievo sice díky Cesarovi v nastavení snížilo, ale radost z této trefy mít nemůže. Sestupu totiž nezabránila.

ACF Fiorentina - Bologna FC 0:0

Branky: -

Obnovená premiéra trenéra Vincenza Montelly na lavičce Fiorentiny dopadla zklamáním. Fiorentina nejenže v Derby dell'Appennino neporazila Boloňu, ale dokonce jí nedokázala dát ani gól. Na Stadio Artemio Franchi nepadla za celých devadesát minut jediná branka a s konečným ziskem jednoho bodu budou přeci jenom spokojenější hosté.

Měl to být velký návrat. Vincenzo Montella nahradil na lavičce Fiorentiny odvolaného Stefana Pioliho, ale výsledkově se alespoň prozatím nic nezměnilo. Viola doma hrála s Boloňou 0:0 v utkání, které bylo svým charakterem hodně bojovné.

První poločas na Stadio Artemio Franchi přinesl jedinou gólovku až pár minut před koncem prvního poločasu. Do té doby byl domácí celek možná tvořivější, ale žádnou větší příležitost si nevypracoval. Ve 41. minutě přilétl do pokutového území domácích přetažený centr a Riccardo Orsolini z úhlu a navíc ve skluzu Lafonta nepřekonal.

Až po přestávce se florentským divákům připomněl i jejich tým a ve 49. minutě střílel ze střední vzdálenosti jen těsně vedle Luis Muriel. Kolumbijský útočník měl i další příležitosti, po hodině hry si tělem odstavil svého strážce, ale svojí střelu namířil jen do připraveného Skorupskiho. Boloňa si ve druhém poločase žádnou šanci nevytvořila a víceméně se soustředila na udržení nerozhodného výsledku. Boloni se to nakonec podařila a remíza 0:0 ze hřiště Fiorentiny má v boji o záchranu svojí cenu.

UC Sampdoria - Janov CFC 2:0

Branky: 3. Gregoire Defrel, 53. Fabio Quagliarella

Janov patří Dorii, která se na domácí půdě se soupeřem moc nemazala. Hodně jí pomohlo i vyloučení Biraschiho krátce po změně stran a i díky tomu se mohla radovat po trefách Defrela s Quagliarellou.

Janovské derby možná nepatří mezi ta úplně největší a nesledovanější - a to ani v rámci italské nejvyšší ligy. Ale přesto obsahuje velký náboj a v rámci města dokáže vzbudit hodně emocí. Dnes se o místo na výslunní prali na jedné straně Andersen, Defrel, Linetty nebo Quagliarella, zatímco Grifoni spoléhali na Radua, Rolóna, Pandeva nebo Velosa s Kouamém.

Právě ten už v první minutě uzmul Andersenovi balon těsně za velkým vápnem a jeho následný obstřel proletěl těsně vedle pravé tyče! Úvod to byl přesně takový, jaký od vyhecovaného derby očekáváme - pořádně rychlý. Skvělým první dotykem si míč na opačné straně zpracoval Karol Linetty a proti jeho ráně z velké blízkosti musel Radu vytáhnout prvotřídní zákrok.

Uplynula další minuta a tentokrát už se skóre utkání měnilo. Postaral se o to především Fabio Quagliarella, který se dostal ke sraženému balonu, i když právě tento dotyk ještě zkoumalo video. Zkušený veterán pak dokázal odcentrovat před bránu, kam si naběhl Grégoire Defrel a posunul míč snadno do sítě - 1:0 pro Blucerchiati.

V deváté minutě rozehrála Doria další zajímavý signál, na jehož konci se do míče opřel Ramírez a brankář Radu musel opět zasahovat. Po turbulentním úvodu tempo utkání trochu opadlo a Grifoni začali vyrovnávat hru. Deset minut před koncem první půle Quagliarella po nádherné Praetově přihrávce přehodil Radua, ale jen sledoval, jak se vrátil obránce Biraschi a odklidil míč na poslední chvíli z čáry!

Ani brankář Audero se nenudil, protože musel vytahovat z brány pumelici od Miguela Velosa. Krátce po změně stran musel vytáhnout povedený skluz obránce Andersen, který zastavoval v posledním momentě střelu do prázdné brány od Bessy! Klíčový okamžik utkání nastal v 53. minutě.

Obránce Davide Biraschi totiž zahrál ve vlastním vápně rukou při pokusu o obranu a dostal od sudího ihned červenou kartu! To nebylo veškeré neštěstí, které hosty postihlo, protože Doria ještě kopala penaltu. K ní se totiž postavil Fabio Quagliarella a suverénním způsobem navýšil náskok svého milovaného týmu.

Penaltu chtěli kopat i hosté, konkrétně za srážku Ekdala s Pandevem. Calvarese o tom ale nechtěl ani slyšet. Grifoni se mohli dostat zpátky do zápasu v 69. minutě, když nejprve Pandev zakončoval rohový kop a poté se k dorážce dostal ještě Criscito. Od něj ale putoval míč mimo! A když v 94. minutě Quagliarella samostatný úprk na Radua zakončil jen do výtečně postaveného brankáře, mohla se Doria naplno radovat z výhry v derby.

US Sassuolo - Parma Calcio 0:0

Branky: -

Sassuolo se sice s Parmou rozešlo bez branek, ale diváci se v zápase rozhodně nenudili. K vidění byla spousta šancí zejména na domácí straně, ovšem i Parma přispěla trochou do mlýna, když v prvním poločase nedokázala proměnit pokutový kop. Fabia Ceravola výborně vychytal Andrea Consigli.

Utkání v Sassuolu sice skončilo remízou 0:0, ovšem nemuselo se tak stát, kdyby rozhodčí zápasu uznal gól Alessandra Matriho v první minutě. Útočník domácích se sice dostal k bezprostřední dorážce, ale branka nemohla platit kvůli předchozímu útočnému faulu. První poločas nabídl divákům celkem zajímavou podívanou se šancemi na obou stranách. Z hranice pokutového území zkoušel střelecké štěstí Boga a pohotově zasáhl Sepe. Boga měl i další gólovku ve 31. minutě, kdy znovu pálil ze stejné vzdálenosti, ale Sepe tentokrát zasahovat nemusel, neboť rána šla těsně vedle. Neroverdi sice měli velkou územní převahu, ovšem bylo to k ničemu.

Zvláště když ve 38. minutě fauloval Bourabia a hosté měli k dispozici pokutový kop. Zodpovědnost na sebe hodlal převzít Fabio Ceravolo, jenomže penaltový okamžik nezvládl, Consigli správně tipl směr a pokutový kop zneškodnil.

Sassuolo přežilo kritický moment a na začátku druhého poločasu mělo další příležitosti na vstřelení gólu. Sepe předvedl v 50. minutě na brankové čáře pohotový zákrok a podobně si poradil o několik minut později i s Berardio šancí. Neroverdi zahazovali a zahazovali, což je nakonec stálo dva body. Závěr utkání si už Parma dokázala pohlídat a domů si veze bod.

Turín FC - Cagliari Calcio 1:1

Branky: 52. Simone Zaza - 78. Leonardo Pavoletti

Turín na domácí půdě pouze remizoval s Cagliari a jeho výkon opět nebyl ideální. Zápas na Stadio Olimpico se nesl v hodně vyhecovaném duchu a nakonec jsme se dočkali tří červených karet.

Turín bojoval o Evropu a potřeboval další tři body, aby svou naději ještě přiživil. Proti sobě měl ale hodně složitého soupeře, protože když má Cagliari den, jen těžko se nechá zastavit. Že to bude hodně vyhecovaná bitva, o tom nás přesvědčily první minuty. V nich se totiž hráči na obou stranách do sebe pouštěli až příliš často za hranicí pravidel.

V deváté minutě se k míči dostal záložník Daniele Baselli a zpoza vápna pálil velmi dobře. Brankář Alessio Cragno ale předvedl ještě lepší zákrok a míč vyrazil aspoň na rohový kop. Dost práce měl i jeho protějšek, zkušený Salvatore Sirigu. Toho se pokusil ohrozit Artur Ioniţă, jehož velmi povedenou ránu zastavilo až břevno za zády zkušeného veterána! Po třiceti minutách musel hřiště opustit zraněný Lorenzo De Silvestri, s nímž odešla velká část defenzivní jistoty Býků.

Před koncem první půle se João Pedro dostal do zakončení z levé strany vápna, ale jeho pokus skončil v moci Sirigua. Festival žlutých karet pokračoval i ve druhé půli, ale k tomu se konečně přidaly i góly. V 52. minutě si první zásah utkání připsal na konto Simone Zaza, který dopravil do sítě balon po zpětné nahrávce od Armanda Izza - 1:0.

Turín mohl brzy vést o dvě branky, ale to byl musel Daniele Baselli rozehrát volný přímý kop mnohem lépe. Álex Berenguer zkoušel překvapit hostujícího brankáře střelou z dálky, jenže rána mu nesedla. Brankář Sirigu se zase musel ukázat poté, co jeho reflexy vyzkoušel Leonardo Pavoletti.

Jen o čtyři minuty poté si domácí vše sami zkomplikovali. Simone Zaza totiž zřejmě nějakým peprným slůvkem počastoval sudího a ten mu ukázal rovnou červenou kartu! A Cagliari se své šance chopil ihned. Luca Cigarini našel krásným pasem Leonarda Pavolettiho, který přesnou hlavičkou o zem překonal brankáře Sirigua! Gól sice původně neplatil, ale sudí Irrati jej po konzultaci s VARem uznal. V samém závěru dostali červené karty ještě hostující Pellegrini s Barellou.

AC Milán - SS Lazio 1:0

Branky: 79. Franck Kessié (pen.)

AC Milán dokázal v důležitém utkání porazit Lazio 1:0 a vrátil se na čtvrté místo. Těžké utkání rozhodl jedinou brankou až čtvrthodinu před koncem z pokutového kopu Franck Kessié. Na San Siru se hrál parádní fotbal, který sice přinesl jen jednu branku, ale zato spoustu gólových příležitostí i zajímavých momentů.

Jakkoliv šlo o důležité utkání, oba týmy do něho vstoupily se snahou útočit a svého soupeře jednoduše přehrát. V úvodní fázi zápasu bylo nebezpečnější Lazio, které také mělo první gólovku. Correa si šikovně udělal prostor mezi obránci a jeho akci zakončil Immobile, výborně však zasáhl Reina. Milán odpověděl několika střeleckými pokusy, které však pro Strakošu neznamenaly vážnější problém. Ve 21. minutě zahrozili znovu hosté a opět prostřednictvím dvojice Correa - Immobile. Druhý jmenovaný tentokrát přihrával v těžké pozici za sebe na malé vápno, kam vlétl Correa a ke štěstí domácích netrefil branku.

Další minuty pak patřily domácímu Milánu. Kessiého ránu k tyči lapil Strakoša a po přiťuknutí Piateka těsně přestřelil branku Suso. Polský kanonýr Piatek měl vzápětí další možnost a po výborné přihrávce hlavičkoval jen těsně vedle.

S blížícím se koncem prvního poločasu hra gradovala. Ve 41. minutě napřáhl Çalhanoğlu a San Sirem to po jeho ráně jen zahučelo. Rossoneri klidně mohli první poločas prohrát, ale měli štěstí, protože Immobileho zakončení z úhlu skončilo na tyčce! Parádnímu prvnímu poločasu chyběl jen gól, na druhou stranu nerozhodný výsledek byl na obě strany spravedlivý.

Ve druhém poločase vysoké tempo zápasu trochu opadlo a šancí přeci jenom ubylo, stále se však hrál dobrý fotbal. Zajímavé příležitosti přišly až dvacet minut před koncem. V 71. minutě se netypicky objevil u útočné akce střídající stoper Cristián Zapata a po jeho přihrávce zakončoval Krzysztof Piatek, Strakoša ale vyběhnutím šanci zmařil. O pár minut později se pak na San Siru začaly dít věci. Nejprve Çalhanoğlu trefil Acerbiho ruku u těla a sudí po přezkoumání videa penaltu správně nenařídil, o chvíli později ale Durmisi fauloval Musacchia a tady už byl verdikt Rocchiho jasný - penalta! Tíhu důležitého okamžiku na sebe vzal Franck Kessié a přízemní střelou k tyči rozjásal zaplněný stadion.

Lazio potřebovalo ve zbývajících minutách útočit, ovšem Milán si vzadu vše hlídal. S blížícím se koncem navíc Biancocelesti otevírali defenzívu a z protiútoku mohl přidat pojistku Suso, jehož ránu do šibenice fantasticky vytáhl Strakoša na rohový kop. V Miláně se nakonec nastavovalo dlouhých sedm minut, ale ani během nich se hosté kýženého vyrovnání nedočkali a klíčovou bitvu o Ligu mistrů s AC prohráli.

AS Řím - Udinese Calcio 1:0

Branky: 67. Edin Džeko

Udinese se dlouho pokoušelo bránit se tlaku římských Vlků, ale nakonec mu to na bod nestačilo. O výhře domácích rozhodl Edin Džeko, který se v rámci ligy trefil na Olimpicu po téměř roce.

Římané potřebovali nutně tři body, aby uchovali šanci na Ligu mistrů. Trenér Claudio Ranieri přesto hodně zamíchal sestavou. Vrátil se ke svému oblíbenému rozestavení 4-4-2 a postavil do něj čtyři stopery. V útoku nastoupili Patrik Schick s Edinem Džekem. Udinese pod novým trenérem Igorem Tudorem ukazuje velmi vyspělý fotbal a daří se mu nad očekávání. Dnes opět nastoupili jeho nebezpeční muži De Paul, Fofana nebo Lasagna.

Udinese začalo na Olimpicu hodně sympaticky a tlačilo se do zakončení. Už ve třetí minutě musel brankář Antonio Mirante vytáhnout parádní zákrok, aby zlikvidoval střelu Rolanda Mandragory zpoza vápna. Především ze strany domácích Vlků to bylo hodně opatrné a diváci neviděli moc šancí. Giallorossi působili jako bez energie a nápadu.

Vlci se snažili překonat obranu Udinese dlouhými nákopy na dvojici Džeko - Schick, která posléze sklepávala míče pro spoluhráče. Hráčům Udinese ale v tom případě stačilo "pouze" dobře stát a odkopávat balony za polovinu hřiště, což byl ve zkratce obraz prvních pětadvaceti minut zápasu.

Na stadionu začalo postupně dost pršet a mokrá tráva kombinační hře stejně moc nepomáhala. K zakončení se dostal provizorní bek Marcano a jeho dělovku z úhlu vápna brankář Musso musel vyrážet. Stephan El Shaarawy posílal nádherný pas na zadní tyč, kam si naběhl mladík Zaniolo. Ten však míč podcenil a nezakončil.

Tři minuty před koncem se otevřel prostor před Patrikem Schickem, který se nahrnul do vápna a zakončil, jenže míč se mu svezl po kapačce, takže rána českého reprezentanta mířila mimo. Římané měli častěji míč na kopačkách, ale ke kýženému gólu jim to moc nepomáhalo.

Zatímco trenér Tudor mohl být se svým týmem spokojen, Ranieri cítil potřebu zasáhnout. Do hry vyslal Pellegriniho s Florenzim a změnil rozestavení. Do vedení ale málem šli hosté. Výtečnou nahrávku na Lasagnu vymyslel De Paul a zkušený italský útočník běžel sám na Miranteho! Toho si dokonce přehodil, jenže míč byl na mokrém povrchu rychlejší a skončil v zámezí.

Deset minut po změně stran se k míči dostal někdejší hráč AS Marco D‘Alessandro, jehož překvapivý centr se stáčel pod břevno. Brankář Mirante musel ukázat rychlé reflexy, aby míč na poslední chvíli vytáhl mimo. D‘Alessandro o chvíli později přetáhl centr na zadní tyč, odkud De Maio napálil tyč! Naopak domácí byli u vápna Mussa poměrně bezzubí.

Pomohl až Edin Džeko. Trochu nečekaně, protože Džeko se v rámci ligy na Olimpicu ještě ani jednou v sezoně netrefil! Dnes to ale zvládl, když v 67. minutě dostal na hranici ofsajdu perfektní přihrávku od El Shaarawyho a poslal míč bezpečně za Mussa - 1:0.

SPAL 2013 - Juventus FC 2:1

Branky: 49. Kevin Bonifazi, 74. Sergio Floccari - 30. Moise Kean

Mistrovské oslavy se odkládají, staronový král bude korunován zřejmě až v příštím kole. Juventusu sice stačil k definitivě titulu bod ze hřiště SPALu, ale ani to nakonec nedokázal. V první půli se sice prosadil Kean, jenže po změně stran SPAL udeřil dvakrát.

Slavit titul na domácí půdě je úplně jiný prožitek než ve vzdálené Ferraře. Možná i to přispělo k tomu, že Juventus neukázal úplně stoprocentní výkon. Navíc má tým trenéra Maxe Allegriho za sebou náročný duel Ligy mistrů s Ajaxem a kromě jiného jeho obrana je víceméně poslepovaná, zkrátka příčin dnešního výsledku mohlo být hodně. Zároveň je třeba vyzdvihnout chrabrý výkon SPALu, který se rozhodně nemusí za nic stydět.

Od první minuty dostali v dresu Juve šanci hráči jako Perin, Kastanos nebo Gozzi Iweru, zatímco domácí se spoléhali na Petagnu s Floccarim či Murgiou. Andrea Petagna se pokoušel už v úvodní desetiminutovce o několik skoro až drzých průniků do vápna, ale obránci Staré dámy si na něj dávali dobrý pozor. To samé platilo na opačné straně, kde kromě Dybaly hrozil také mladík Kean.

Jeho dynamičnost a rychlost měly být velkou zbraní Juventusu, což i hráči SPALu dobře věděli. Právě na Keana směřoval centr od Cancela, který však na poslední chvíli zablokoval mladík Bonifazi. Spinazzola hlavičkovým pokusem trefil pouze nohu protihráče, od které se balón odrazil zpět do zámezí.

Ve 30. minutě už se ale hostující fanoušci mohli radovat. Cancelo si za vápnem narazil s Bentancurem a opřel se do míče. Dělová rána skončila ještě u nohou Moiseho Keana, který rychle zareagoval a tečoval ji do míst, kam brankář Viviano už skočit nedokázal - 1:0.

O rychlou odpověď se pokoušel Lazzari, který posílal míč do malého vápna, kde na něj chtěl reagovat Flocarri. Před ním ale zasahoval obránce Iweru. To bylo za první poločas v podstatě všechno, SPAL toho zase tak moc neukázal. Těžko říct, co se v domácí šatně stalo, ale do druhé půle přišel úplně jiný tým. SPAL najednou byl prakticky všude a jeho odhodlání skórovat bylo naprosto evidentní.

Stačily mu čtyři minuty, aby toho docílil. Schiattarella poslla výtečně zahraný rohový kop přesně na hlavu nabíhajícího Kevina Bonifaziho, který po jednoduchém náběhu opřel míč o zem a Perin neměl šanci - 1:1.

Další nebezpečný míč si málem do vlastní brány srazil obránce Barzagli. Trenér Allegri dnes dával šanci mnoha mladíčkům, takže se na hřiště dostali hráči jako Mavididi nebo Caviglia. Ke střele se dokázal dostat Cuadrado, ale mířil jen do středu brány. Patnáct minut před koncem SPAL rozjel nebezpečnou akci, když se k balonu procpal Murgia a ve vápně jej posunul na nabíhajícího Floccariho. Zkušený veterán zamířil a přesnou ranou rozjásal domácí tribuny - 2:1.