Serie A - souhrn 12. kola

10.11. 22:44

Juventus nejtěsnějším možným poměrem zdolal AC Milán a posunul se do vedení Serie A před Inter, který zaostává o pouhý bod. Lazio potvrdilo dobrou formu a přestřílelo Lecce, další výhru zaznamenalo Cagliari. Po třech výhrách v řadě zaváhal AS Řím, který odjel bez bodu z Parmy. Opět zaváhala Neapol...

Juventus FC - AC Milán 1:0

Branky: 77. Paulo Dybala

Juventus opět porazil AC Milán a stačila mu na to jediná branka střídajícího Paula Dybaly. Hosté sice nepodali na Allianz Stadium špatný výkon, ale zradila je produktivita. Juve se vrací do čela o dva body před Inter, zatímco AC klesá hlouběji a hlouběji. Rossoneri jsou po dvanácti kolech pouhé čtyři body od sestupového pásma.

Stefano Pioli má na kontě další porážku, byť přeci jenom očekávanou. AC Milán neměl v Turíně vůbec co ztratit a nakonec dá se říci prohrál nešťastně. Utkání nedohrála největší hvězda domácích Portugalec Cristiano Ronaldo, kterého nahradil po pětapadesáti minutách Paulo Dybala, autor rozhodující trefy.

Juventus v žádném případě nedominoval a v prvním poločase měl dokonce méně šancí, než jeho soupeř. Po čtvrthodině hry prošla vynikající Ronaldova přihrávka až k Higuaínovi, který se sice dostal do střeleckého úhlu, ale stihl zaměstnat Donnarummu a ten musel nohama vyrážet. Na druhé straně zase Paquetovu hlavičku Szczęsny vyškrábl na rohový kop. Milán hrál s Juventusem vyrovnaně a tempo se zvedalo velice pozvolně. Vůbec největší šance prvního poločasu přišla až v jeho nastavení. To obraně "Staré dámy" prchl Krzysztof Piątek, ale s jeho tvrdou ranou si na přední tyči poradil krajan Szczęsny.

Do druhého poločasu vstoupily oba celky beze změn, ale jak už bylo zmíněno, 55. minuta znamenala konec hry pro Cristiana Ronalda, jehož nahradil Paulo Dybala. Portugalec zamířil rovnou do šaten, takže vzniklo podezření ohledně zranění. Příchod Paula Dybaly byl nakonec klíčový, byl to totiž malý Argentinec, který se v 77. minutě rychlou kličkou zbavil hostujícího stopera Romagnoliho a přesnou střelou k tyči nedal Donnarumovi šanci.

AC mělo zhruba čtvrthodinu na vyrovnání, ale během tohoto času si "Stará dáma" vše pohlídala. V nastavení ještě mohl přidat druhý gól Dybala, jenomže Donnarumma se proti němu vytáhl reflexivním zákrokem. Po uplynutí čtyř minut nastavení sudí Maresca zápas odpískal a Juventus se mohl začít radovat z dalších třech bodů.

Parma Calcio - AS Řím 2:0

Branky: 68. Mattia Sprocati, 90+2. Andreas Cornelius

AS Řím opět zklamal a po nevýrazném výkonu bez šancí se musí domů vracet bez bodů. O to se v dresu domácí Parmy svými góly postarali Sprocati a také Cornelius, kteří dorazili bezmocné Vlky.

AS Řím potřeboval nutně tři body, aby se opět naladil na vítězství po zpackaném utkání v Evropské lize. Dobře ale věděl, že Parma není tým, který by body rozdával samozřejmě a snadno. I proto se trenér Paulo Fonseca snažil míchat se základní jedenáctkou co možná nejméně. Prakticky jedinou změnou oproti utkání s Gladbachem bylo nasazení Spinazzoly.

Domácí Parma hraje výtečně především brejky a navíc se opírá o velmi tvrdou, neústupnou obranu. I dnes se na obránce z Věčného města těšili hráči jako Kulusevski, Kucka, Cornelius nebo především Gervinho, který našel po Arsenalu útočiště právě v AS. V první šanci se ale ocitlo mužstvo z Říma.

Byl to opět mladík Zaniolo, který se nenechal obrat o míč a servíroval ho do vápna na nabíhajícího bombera Edina Džeka. Celou situaci ale zazdila nepřesná nahrávka mezi obránce Parmy. Giallorossi přeci jen potvrzovali větší individuální kvalitu a mohli se brzy dostat do vedení. Rohový kop byl rozehrán nakrátko, načež přišel povedený centr do šestnáctky. Federico Fazio si na něj naskočil, ale mířil mimo tři tyče.

Prapor domácího celku nesl především Andreas Cornelius, který se v 18. minutě propracoval k zakončení a vypálil z nějakých dvaceti metrů. Španělský reprezentant Pau López ale byl na svém místě včas a jeho ránu k tyči zneškodnil. O chvíli později se k ráně dostal také kanonýr Edin Džeko, jenže tomu zkazil radost odpískaný a odmávaný ofsajd.

Ve 26. minutě musel trenér Paulo Fonseca poprvé střídat a moc rád za to nebyl. Ze hry totiž musel běhavý obránce Spinazzola, jehož místo zaujal Davide Santon. Hostujícího brankáře Lópeze o chvíli později prověřil tvrdou ránou Riccardo Gagliolo, který pálil z hranice velkého vápna. Jinak ale první poločas, zejména ze strany hostí, připomínal neúspěšné utkání v Německu.

A po změně stran to bylo ještě horší. AS se přitom snažilo z pozice lídra vytřískat, co to šlo. Aleksandar Kolarov vyslal krásnou ránu, jenže trefil jen tyč! Následně ještě dorážel Smalling, který ale mířil mimo.

Do druhé půle už naskočil Cengiz Ünder, ale ani on nepřinesl AS moc štěstí. Riccardo Gagliolo našel v šestnáctce úplně volného Mattiu Sprocatiho, který zamířil na zadní tyč přesně - 1:0.

Římané prakticky nebyli schopní ohrozit domácího brankáře Sepeho a navíc ke konci utkání sami inkasovali. Parma se v nastavení dostala do rychlé protiakce, kdy Hernani posunul balón na Andrease Corneliuse, který si počínal s ledovým klidem a propálil bezmocného brankáře Lópeze.

SS Lazio - US Lecce 4:2

Branky: 30. Joaquín Correa, 62. Sergej Milinković-Savić, 77. Ciro Immobile (pen.), 80. Joaquín Correa - 40. Gianluca Lapadula, 85. Andrea La Mantia

Další výhru má v kapse Lazio, které se pustilo do přestřelky s Lecce a zvládlo jí lépe. Inzaghiho svěřenci si tak po porážce od Celticu v Evropské lize spravili chuť a v Serii A zaznamenali už čtvrtou výhru v řadě!

Lazio se chce letos hodně koncentrovat na boj o umístění v TOP4 a tomu podřizuje všechno, dokonce i Evropskou ligu. Ve čtvrtek římský klub prohrál na Stadio Olimpico s Celticem Glasgow, ale dnes podal diametrálně odlišný výkon a po výhře 4:2 nad Lecce si vysněné postavení upevnil.

Lecce představovalo nebezpečného soupeře, který sice často nevyhrává, ale v posledních kolech ani neprohrává. Přesně třicet minut se na Stadio Olimpico odehrávala šachová partie, kterou diváci neviděli zrovna rádi. Přesná střela Joaquína Correy ale vše změnila. Tím, že se Lazio dostalo do vedení, museli hosté otevřít hru a tempo se výrazně zvýšilo. Pět minut před přestávkou rozehrávalo Lecce rohový kop a propadlý balón zblízka dopravil za brankovou čáru Gianluca Lapadula. Výsledek 1:1 mohl mít jepičího trvání, kdyby Luis Alberto zblízka nepřestřelil.

Po změně stran to bylo Lecce, kdo se mohl ujmout vedení a Lazio muselo děkovat svému brankáři Strakoshovi. V 62. minutě vyslal milimetrově přesnou přihrávku Acerbi a Sergej Milinković-Savić vrátil vedení na stranu Lazia. Jenomže to byl zrovna on, kdo o minutu později fatálně fauloval a zavinil pokutový kop. Babacar ale situaci nezvládl, Strakosha mu penaltu chytil a gólová dorážka v podání Lapaduly nebyla pro předčasné vyběhnutí uznána. Opakovaný záznam to však na 100% nepotvrdil.

Místo dalšího vyrovnání přišla ruka v pokutovém území Giallorossi a penalta pro Lazio, kterou Ciro Immobile bezpečně proměnil. A když za další dvě minuty postupoval Joaquín Correa z úhlu sám na branku a překonal brankáře Gabriela, bylo o vítězi zápasu rozhodnuto. Lecce pět minut před koncem vykřesalo naději hlavičkou Andrey La Mantii, ale více už se na hrací ploše nestalo.

UC Sampdoria - Atalanta Bergamo 0:0

Branky: -

Sampdoria slaví další cenný bod, protože na domácí půdě dokázala obrat o dva body Atalantu. Ta se do Bergama vrací s remízou po dalším bezkrevném výkonu, takže její šance na příčky Ligy mistrů opět padají.

Atalanta v minulém roce ukázala, že má obrovský potenciál a že je to jeden z těch týmů, které jsou schopné narušit stojaté vody italského calcia, navíc ještě umí produkovat parádní fotbal. Letos bylo třetí místo už mnohem těžším cílem, ale Atalanta nevzdává boj ani na jedné frontě. Dnes odpoledne se ukázala v Janově, kde ji čekala pozměněná Sampdoria na lavičce se zkušeným stratégem Claudiem Ranierim.

Souboj dvou starých lišáků na lavičkách vyzníval vlastně po celé utkání spíš vyrovnaně. Ačkoli hosté byli jasným favoritem, dlouho se jim nedařilo založit akci, která by přímo volala po gólu. Do první větší šance se naopak dostala domácí Doria. Mladý útočník Federico Bonazzoli výborně potáhl míč na útočnou polovinu a pak perfektní přihrávkou našel v pokutovém území Jakuba Jankta. Český reprezentant ale pálil z úhlu jen do boční sítě.

Právě Bonazzoli, velký příslib Dorie, dnes zažil velké zklamání. Už ve 12. minutě odkulhal za postranní čáru a musel být střídán. Do hry se dostal mladý útočník Gianluca Caprari, který už několikrát v sezoně ukázal své schopnosti. Jak hraje typická devítka mu ukázal Luis Muriel, který toho zažil nepoměrně víc. Z levého křídla se pokusil proniknout k vápnu a vystřelit, jenže měl smůku, že míči dal opačnou faleš, než by si přál.

Atalanta všeobecně zůstávala daleko za očekáváním a její útočné kombinace, jindy velmi lehké a přímočaré, dnes neslavily úspěch. Do její hry se naopak vloudila nepřesnost, z čehož mohla těžit Sampdoria. Spíš to proto byl boj o míč než oblíbené "nahoru - dolů". Vlastně až v nastavení první půle se diváci dočkali zajímavější akce.

Na svědomí ji měli opět hosté, kteří samozřejmě na velké šance vedli. Ruslan Malinovskyj, který se postavil k zahrávání volného přímého kopu a napálil jej jen do míst, kam brankář Audero v pohodě doskočil. Jednalo se o první střelu na branku v celém utkání. Smutné.

A druhá půle v tomto směru nebyla veselejší. Záložník Ruslan Malinovskyj se pokusil založit rychlý kontr svého týmu vysunutím Muriela, jenže opět vyslal velmi nepřesnou nahrávku, kterou by ano Bolt křížený s Flashem nestihl. A když už se zdálo, že se La Dea nadechnou k ataku, Ruslan Malinovskyj sestřelil ve středu vápna Rolanda a vyfasoval druhou žlutou kartu.

I přes oslabení se například Castagne tlačil do zakončení, jenže pár minut před koncem se proti jeho ráně postavila domácí obrana. Atalanta dnes vůbec neukázala své tradiční silné zbraně a z Janova odjíždí zklamaná.

Udinese Calcio - SPAL 2013 0:0

Branky: -

Nový trenér Luca Gotti před týdnem s Udinese vybojoval vítězství v Janově, ale další výsledek si už za rámeček nedá. Udinese doma se štěstím remizovalo 0:0 se SPALem, který se díky tomu posunul na předposlední místo tabulky. SPAL mohl získat všechny body, kdyby v nastavení proměnil pokutový kop Andrea Petagna.

Byla to velká sláva, výhra v Janově pod novým trenérem dodala "Zebrám" pořádné sebevědomí, avšak stačil jeden týden a vše je při starém. Udinese nejenže do té doby poslední SPAL neporazilo, ale dokonce mu nedalo ani gól.

Nebyl to zrovna pohledný zápas. Oba týmy měly jen pár šancí a nakonec není divu, že byl výsledek bezbrankový. V prvním poločase stála za zmínku příležitost Mandragory, po které Berisha předvedl opravdu skvělý zákrok. Poté až ve 35. minutě pálil nad talentovaný De Paul a to bylo z úvodního dějství vše.

Po změně stran se obraz hry moc nezměnil. Mandragora ve své druhé šanci v zápase hlavičkoval vysoko nad a stejně dopadl i De Paul, s tím rozdílem, že poměrně slušnou střelou těsně minul cíl. V 77. minutě do třetice všeho dobrého pálil Mandragora, ale znovu mu scházel kousíček.

V závěru utkání mohl SPAL strhnout vedení na svojí stranu, to by však Kurtić musel překonat Mussa, jenž zaslouží za zákrok velkou pochvalu. To nejzásadnější přišlo až s nastaveným časem. V jeho páté minutě zahrál ve vlastním vápně rukou Nuytinck a sudí se rozhodl odpískat pokutový kop. Pro Udinese to byla velmi krutá chvilka, avšak v souladu s pravidly. Tíhu okamžiku na sebe vzal Andrea Petagna, ale Musso jeho projektil k tyči vytěsnil!

Cagliari Calcio - ACF Fiorentina 5:2

Branky: 16. Marko Rog, 26. Fabio Pisacane, 34. Giovanni Simeone, 54. João Pedro, 65. Radja Nainggolan - 75. Dušan Vlahović, 87. Dušan Vlahović

Cagliari Calcio v Lize mistrů? Před sezónou něco neuvěřitelného, po sérii deseti neprohraných zápasů v řadě dost možná realita. Sardinský celek doma rozstřílel Fiorentinu 5:2 a v tabulce se posunul už na čtvrté místo. Hlavní hvězdou zápasu byl bojovník Radja Nainggolan, který si připsal jednu branku a tři asistence.

Pro domácí to bylo mimořádně povedené odpoledne. Krátce po oběde se v Sardegna Aréně představila Fiorentina a to slibovalo ofenzivní podívanou.

Cagliari se od úvodní minuty chopilo iniciativy a zhruba čtvrthodinu se Fiorentina jenom bránila. Byly to však "Fialky", které si jako první vytvořily čistou gólovku. Centr po standardní situaci jen zahučel pokutovým územím a nikdo z hostů jej nedokázal dopravit do sítě. A to Fiorentinu mrzelo, protože vzápětí šlo Cagliari do vedení. Krásnou Nainggolanovu kolmici za obranu si zpracoval Marko Rog a nechytatelnou střelou pod břevno překonal Dragowskiho. Hned o minutu později hosté znovu ztratili balón a tentokrát Giovanni Simeone protáhl polského brankáře. Sardiňané byli hodně nabuzení a ve 27. minutě už odskočili na rozdíl dvou branek. Cigariniho rohový kop se snesl přímo na hlavu Fabia Pisacaneho a Dragowski neměl nárok.

Fiorentina v prvním poločase zcela propadla a ve 34. minutě ještě jednou inkasovala. Střelu Nainggolana Dragowski vyrazil, belgický fotbalista balón vrátil před šestnáctku a Giovanni Simeone trefil odkrytou branku - 3:0. Mírnit poločasové skóre mohl Pezzella, ovšem s jeho pokusem si Olsen poradil.

Vincenzo Montella musel na nepříznivý vývoj i herní projev zareagovat a zvýšit aktivitu měl příchod Sottila. Viola byla skutečně aktivnější a dalekonosný pokus Dalberta musel krotit Olsen. Cagliari ale bylo mimořádně efektivní a poté co Nainggolan vybojoval další balón, zvýšil na hrozivých 4:0 João Pedro. V 65. minutě korunoval vynikající výkon Radja Nainggolan fantastickou střelou do šibenice, na kterou Dragowski neměl nejmenší nárok a to už bylo o pět gólů!

Bylo jasné, že hosté na body nedosáhnout, odvézt si výprask z Cagliari však nechtěli. Čtvrthodinu před koncem upravil výsledek do přijatelnější podoby střelou uvnitř vápna Dušan Vlahović a stejný muž zakroutil balón ke vzdálenější tyči i v 87. minutě. Cagliari porazilo Fiorentinu 5:2 a posunulo se už na čtvrté místo tabulky.

SSC Neapol - Janov CFC 0:0

Branky: -

Neapol opět nezvítězila a její výsledková krize se prohlubuje. Carlo Ancelotti po remíze 0:0 rozhodně nebude mít klidné spaní. Jeho svěřenci měli více šancí, ale dobře bránící Janov zaskočit nedokázali. Remíza je pro výběr Thiaga Motty skvělým výsledkem.

Partenopei se nedaří a nedaří. Ztrácí v lize, ztratila i v Lize mistrů a proti o záchranu bojujícímu Janovu vyšla střelecky naprázdno.

Neapol se hned v úvodu zápasu řítila do velké šance a dokonce dala gól, jenomže Hirving Lozano se nacházel v době přihrávky v ofsajdu a radost Lorenza Insigneho byla předčasná. Kdo ale očekával další ofenzivní výpady Partenopei, ten byl zklamán. Janov v prvním poločase výborně bránil a dokonce měl i větší držení balónu. Carlo Ancelotti nemohl být s herním projevem svých svěřenců v žádném případě spokojen. Akce Grifonů byli spíše ojedinělé a ani Davide Ospina neměl příliš práce.

Bylo jasné, že se Neapol s bezbrankovým výsledek hned tak nespokojí a druhý poločas sliboval zajímavou podívanou. V 53. minutě nebezpečně vypálil Dries Mertens a Radu se zaskvěl výtečným zákrokem. Na druhé straně zase trefil jen stojícího obránce Pinamonti. Po hodině hry mohl Janov stadion San Paolo pořádně šokovat. Už překonaného Ospinu zachránil na brankové čáře stoper Koulibaly.

Neapoli to směrem dopředu stále nešlo a čas se pomalu a jistě krátil. Janov se bránil, ale sem tam se v jeho defenzívě vyskytly skulinky a toho mohl pět minut před koncem využít Maksimović, který trestuhodně netrefil prázdnou branku. Krátce nato byl v další velké šanci Lozano, jeho hlavičku k tyči Radu vytěsnil. Tlak Neapole gradoval a Janov stále odolával. Domácím se v nastavení nepovedlo ani vykoledovat si pokutový kop a jejich střelecké trápení ukončil závěrečným hvizdem sudí Calvarese.

Inter Milán - Hellas Verona 2:1

Branky: 65. Matías Vecino, 83. Nicoló Barella - 19. Valerio Verre (pen.)

A zas to bude přetahovaná. Inter znovu využil faktu, že své utkání hraje dřív než Juventus, a vrátil se na první příčku. Proti Hellasu se na to ale dost nadřel a musel dokonce otáčet vývoj utkání. Díky premiérové trefě Barelly to ale zvládl.

Inter se potřeboval vzchopit z porážky od Borussie Dortmund a dá se říct, že ji dnes napodobil. První poločas mu sice nevyšel a hostující Hellas šel po penaltě Valeria Verreho do vedení, ale po změně stran se situace otočila. Domácí Nerazzurri zabrali a odměnou jim byly branky záložníků Vecina s Barellou.

Úvodní spolupráce mezi Salcedem (kmenovým hráčem Interu) a Valeriem Verrem skončilo ranou druhého jmenovaného těsně vedle. Mnohem lépe dopadla akce Hellasu z 18. minuty. Verre se vřítil do vápna Interu a nechal se faulovat vybíhajícím brankářem Handanovičem. Zkušený Slovinec se musel hodně zlobit, protože tvrdý zákrok to rozhodně nebyl a Verre pádu dost přidal. Jenže sudí mu to spolkl i s navijákem a nechal jej zahrávat penaltu.

Verre vzal odpovědnost na svá mladá bedra a dobře udělal. Brankář Handanovič totiž neodhadl směr střely a mířil na opačnou stranu. Hellas velmi brzy vedl nad Interem a doufal, že tohle skóre udrží co možná nejdelší dobu. Byl to ale Inter, kdo se hned tlačil do zakončení.

Ve 26. minutě Biraghi našel Lukakua, jehož tvrdá rána pořádně protáhla brankáře Silvestriho. K dalšímu střeleckému pokusu se o dvě minuty později dostal záložník Marcelo Brozović, jehož technické zakončení lehce olízlo horní konstrukci branky. Inter začínal hrát jako tým a jako tým, který chce nutně vyhrát.

Velkou šanci na srovnání měl Inter až v samém konci první půle. Na zadní tyč si naběhl Matías Vecino, který i z velkého úhlu dokázal usměrnit míč do správných míst. Jenže brankář Silvestri jej zastavil těsně na čáře. Sudí sice dal domácím fandům na chvíli naději, ale nakonec branku správně neuznal.

První minuty po změně stran vnesly na hřiště větší nervozitu a víc faulů. Tvrdou ranou zkoušel pevnost Silvestriho rukavic Lukaku, ale tomu dnes štěstí nepřálo. Stejně jako jeho útočnému parťákovi Martínezovi. Prapor Interu tak musel zvednout jiný hráč. Tím byl záložník Matías Vecino, který si v 65. minutě naskočil na pas od Valentina Lazara. Díky perfektnímu timingu překonal všechny obránce i brankáře Silvestriho a srovnal.

Deset minut před koncem spálil další velkou šanci dnes viditelně unavený Lukaku, který sám před brankářem nedokázal hlavičkou poslat míč do sítě. A pak přišla chvíle mladíka Barelly. Interu fandil odmala a letos se konečně dočkal vysněného přestupu. Teprve dnes ale dal svou první ligovou branku v jeho dresu. Potáhl si míč ke středu vápna a krásně ho zakroutil do šibenice - 2:1.

Brescia Calcio - Turín FC 0:4

Branky: 17. Andrea Belotti (pen.), 26. Andrea Belotti (pen.), 75. Álex Berenguer, 80. Álex Berenguer

Turín konečně zabral a dokázal přesvědčivě vyhrát. Proti domácí Boloni mu úlohu usnadnil Aleš Matějů, který se po červené kartě se zápasem rozloučil už ve 41. minutě. Pak už Belottiho napodobil také dvěma góly Álex Berenguer.

V Brescii se odehrál souboj dvou týmů, které nutně potřebovaly bodový přísun, protože jejich současné postavení rozhodně nebylo pro fanoušky ničím příjemným. Především na hře Turína bylo jasně vidět, že se hodlá domů vrátit se třemi body a nic jiného nebere. Andrea Belotti se opět vtělil do role útočného esa a samozvaného zachránce milovaných Býků, takže brankář Jesse Joronen měl s jeho střelami plné ruce práce.

Zlom nastal až v 16. minutě. Tehdy Turín rozehrával standardní situaci kousek za vápnem a obránce Andrea Cistana, čerstvě nominovaný nováček seniorské reprezentace, zahrál rukou! Sudí mu k tomu řekl pár slov, udělil mu žlutou a dovolil Belottimu postavit se k penaltě. Tu zkušený hrot bezpečně proměnil a utíkal slavit. Ne naposledy v dnešním utkání.

Jen o osm minut později se totiž situace opakovala, tentokrát se žlutou kartou pro Aleše Matějů. Sudí Guida si ještě celou akci nechal zkontrolovat na videu a pak už nic nebránilo, aby Belotti opět vzal odpovědnost na svá bedra. Udělal to zkušeně a razantní střelou překonal Joronena podruhé - 2:0.

Aby byl ten poločas v podání Brescie ještě horší, tak po zbytečném zákroku na Belottiho dostal Aleš Matějů druhou žlutou kartu a se šancemi doposud marné Brescie byl definitivně amen. Odnesl to Mario Balotelli, který byl stažen a do hřiště byl vyslán Martella. I on ale pouze sledoval umění Býků. Brescia se téměř nedostávala k zakončení a když už se to povedlo třeba Ayému, tak zasáhl pozorný Sirigu.

Trenér Mazzarri nasadil čerstvé síly v podobě Berenguera a tento tah se mu bohatě vyplatil. Jen 12 minut po svém entrée se právě Berenguer nejlépe zorientoval ve vápně a propálil Joronena. Deset minut před koncem navíc Turín zvládl rychlý brejk a po chybě domácí obrany pelášil na Joronena Álex Berenguer. I on si poradil perfektně a dočkal se druhé trefy v zápase.

US Sassuolo - Bologna FC 3:1

Branky: 34. Francesco Caputo, 68. Jeremie Boga, 75. Francesco Caputo - 70. Riccardo Orsolini

V Boloně se už otevřeně dá mluvit o krizi. Dnes večer to potvrdilo utkání na stadionu Mapei, v němž Boloňa tahala prakticky pořád za kratší konec. Hlavním hrdinou domácích se stal útočník Francesco Caputo.

Otázku, kdo na tom byl před utkáním hůř, nechme stranou. Ani jeden tým ale neplnil očekávání fanoušků, která před sezonou rozhodně nebyla nízká. Vinou mnoha nejrůznějších faktorů se ale ani Neroverdi, ani Felsinei, nepotkávali s dobrou formou. Domácí využili trojzubce v podání Bogy, Caputa a samozřejmě Berardiho, zatímco hosté se spoléhali na veterána Palacia s mladíky Orsolinim a Skovem Olsenem.

Trvalo to ale poměrně dlouho, než se diváci na stadionu Mapei dočkali první větší šance. V 17. minutě vypálil Riccardo Orsolini a domácí brankář Andrea Consigli se musel hodně rychle přemístit k tyči, aby jeho projektil vyrazil. A nebyly to jediné nervy, které zkušený brankář Sassuola zažil. Jen o čtyři minuty později mu totiž jeho spoluhráč zavařil tak hrozně špatnou nahrávkou, že Consigli musel sprintovat do vlastní brány, aby míč odkopl z brankové čáry.

Skóre utkání se měnilo až ve 34. minutě a to po hodně kostrbaté rozehrávce domácího celku. Jeremie Boga zachytil míč po vyražení brankářem Skorupskim ještě na hřišti a nahrál vzduchem na Berardiho. Ten se pokusil o efektní nůžky, které se štěstím dopravily míč k Francescu Caputovi. A zkušený veterán na hraně ofsajdu už neměl problém zakončit - 1:0.

Neroverdi vedli, ale že by se prezentovali nějakým krásným herním projevem, to se rozhodně říct nedalo. A tohle neumětelství vydrželo oběma jedenáctkám až do konce první půle. Nebylo by divu, kdyby nejeden divák, zvláště pak fanoušek Boloně, opustil stadion s předstihem ještě před druhou půlí.

Na začátku druhého dějství se do šance pozvolna dostával Domenico Berardi, leč mířil mimo.

V dresu Sassuola se mezi úspěšné střelce snažil zapsat i Giorgos Kiriakopoulos, ale ten narazil jen na brankáře Skorupského. Ten měl plné ruce práce s aktivitou domácího celku, ale ani on nezabránil další brance. V 68. minutě se po ráně Traorého ještě skóre neměnilo, ale následně si na pas za obranu naběhl útočník Jeremie Boga a chladnokrevně zakončil.

Hosté ale jasně ukázali, že to bude ještě pořádné drama. Jen dvě minuty po inkasované brance se totiž dočkali snížení. Nebyla to moc pohledná situace a centrovaný míč, který snad měl být střelou, tečoval tělem do brány mladý talent Riccardo Orsolini.

Jenže Sassuolo si vedení o dvě branky vzalo rychle zpět. Patnáct minut před koncem se o to druhým gólem v utkání postaral střelec Francesco Caputo, který i proti přesile bránících hráčů neztratil míč a poslal ho neomylně do sítě.