Rád bych se vrátil do Porta, prozradil Quaresma

29.04. 10:18

Ricardo Quaresma bude po několika měsících znovu řešit další budoucnost a není vyloučeno, že ho osud opět zavane do FC Porto. Zkušený portugalský křídelník by si návrat do týmu někdejšího zaměstnavatele přál, ještě předtím ho ale čekají jednání o případném dalším působení v turecké Kasimpaşe...

Quaresmovi je už 36 let a koncem srpna minulého roku opustil Beşiktaş, aby se jako volný hráč následně domluvil na angažmá v Kasimpaşe. Zde má smlouvu do konce června a za klub odehrál osmnáct ligových zápasů, v nichž dal čtyři branky.

"Rád bych se vrátil do Porta. Můj kontrakt vyprší po letošní sezoně a pak možná budu volným hráčem. Měli jsme naplánované jednání s vedením, ovšem za současné situace je nemožné se sejít," nechal se slyšet mistr Evropy z roku 2016.

"Porto je Porto, chtěl bych být zase součástí klubu, který mám rád, ale je zde řada překážek. Na své děti jsem nikdy netlačil, každopádně bych byl rád, kdyby můj syn jednoho dne oblékl dres FC Porto a vyhrál tolik trofejí jako já," dodal.

Quaresma hrál za FC Porto během kariéry hned dvakrát a v klubu strávil celkem pět a půl roku. Mezi lety 2004 - 2008 se stal hned třikrát mistrem Portugalska, jednou se spoluhráči triumfoval v domácím poháru, dvakrát v Superpoháru a na svém kontě má i vítězství v Interkontinentálním poháru.

Quaresma je odchovancem lisabonského Sportingu a v létě 2003 ho koupila Barcelona. Vedle toho hájil rovněž barvy Interu Milán, Chelsea a Al-Ahli.

zpět na předchozí stránku

zpět na hlavní nabídku