Olomouc chce udržet současné postavení a zabojovat o poháry

14.01. 13:05

Olomoučtí vstoupí do jarní části ligové sezony s cílem zabojovat o udržení současného postavení a o účast v evropských pohárech. Hanáci přezimovali na čtvrté příčce vyrovnané tabulky, což je jejich druhé nejlepší umístění po podzimu za posledních osm let. Sigma věří, že se jí bude dařit i bez záložníka Šimona Falty, který přestoupil do Plzně.

"Máme to rozjeté výborně, ale liga je tak vyrovnaná, že za dva zápasy můžeme spadnout níž a pak bude těžké se škrábat nahoru. Na podzim mě uspokojilo pořadí, ale body už méně, měli jsme mít minimálně o tři více," uvedl při on-line tiskové konferenci sportovní manažer Sigmy Ladislav Minář. Hanáci v závěru podzimu pětkrát za sebou ztratili vedení 1:0 a remizovali 1:1.

V jarní části sezony se už budou muset obejít bez důležitého záložníka Falty. "Do minulého týdne jsme vůbec neuvažovali o tom, že by někdo z našich hráčů mohl odejít. Zájem o Faltu ale projevily dva kluby. Jeden se orientoval na léto, ovšem Plzeň vstoupila do jednání tak razantně a zároveň i korektně, že se přestup během tří dnů zrealizoval, neboť Viktoria splnila veškeré požadavky klubu i samotného hráče," uvedl Minář.

"Je to pro nás velké oslabení, známe jeho kvality. Šimon umí hrát jeden na jednoho, je rychlostně velmi dobře vybavený. Nějaké varianty náhrady máme připraveny, ale uvidíme podle situace," doplnil trenér Sigmy Radoslav Látal.

Jelikož přestupní termín v zimě končí až 8. února, má ještě Sigma čas zareagovat na Faltův odchod přivedením náhrady. "Chceme přivést jednoho krajního záložníka do Sigmy, ale Faltův odchod byl tak nečekaný a hlavně rychlý, že to chce ještě nějaký čas," podotkl Minář.

Novým generálním partnerem Sigmy se stala sázková kancelář Tipsport, která se do klubu vrací po devíti letech. "Částku nezveřejňujeme, ale jedná se o sumu řádově v milionech korun," uvedl vedoucí sponzoringu Tipsportu Lubomír Ježek.

Sigma vstoupí do jarních bojů sobotním zápasem na hřišti mistrovské Slavie.

zpět na předchozí stránku

zpět na hlavní nabídku