Návrat do Porta by byl splněným snem, řekl Hulk

23.04. 13:51

Hulk má do konce roku smlouvu se Shanghai SIPG, načež by se mohl vrátit do Evropy. Bývalý brazilský reprezentant by se chtěl vrátit do Porta, kde již úspěšně působil...

Celým jménem Givanildo Vieira de Souza z mateřské Vitórie zamířil do Japonska, kde postupně nastupoval za Kawasaki Frontale, Consadole Sapporo nebo Tokio Verdy.

Následně se Hulk přesunul do Porta, kde byl důležitou postavou úspěšného období portugalského velkoklubu, se kterým vyhrál čtyři ligové tituly a rovněž Evropskou ligu.

Od roku 2012 do roku 2016 působil Hulk v ruském Zenitu Petrohrad. Také zde se robustní kanonýr zařadil mezi tahouny a pomohl k mistrovskému titulu, vítězství v poháru a Superpoháru. Během té doby působil Hulk rovněž v reprezentaci, se kterou v roce 2013 vyhrál Konfederační pohár.

Posléze se Hulk stal jedním z hráčů, kteří zamířili za astronomické sumy do Číny, když za něho Shanghai SIPG zaplatila necelých 60 milionů eur. Také zde pomohl vyhrát titul.

Ve svém současném působišti má však Hulk kontrakt jenom do konce roku, a proto uvažuje o své další budoucnosti, která by mohla být opět v Evropě. "Když hrajete za nějaký klub, získáte tam spoustu přátel a pak přestoupíte jinam, vždycky máte touhu po návratu. Už jsem to několikrát zopakoval - Porto zůstává v mém srdci a návrat by byl splněným snem," uvedl Hulk.

Zkušenému útočníkovi táhne na 34 let, přesto nemá obavy, že by návrat nezvládl. "Jsem profesionál. Starám se o sebe tak, jak jsem se v uplynulých osmi letech nestaral. Po celou kariéru jsem se vyvaroval výkyvům. Dokud se cítím fyzicky dobře, chci nadále hrát," prohlásil.

zpět na předchozí stránku

zpět na hlavní nabídku