Mladou Boleslav by měli posílit Pudil a Budínský

17.06. 15:18

Výraznou posilu by měli v nejbližších dnech získat v Mladé Boleslavi. S účastníkem nadcházející kvalifikace Evropské ligy dnes začal letní přípravu na novou sezonu levý obránce a bývalý reprezentant Daniel Pudil, který naposledy působil v anglickém druholigovém Sheffieldu Wednesday. Středočeši dolaďují i příchod záložníka Lukáše Budínského z Karviné.

Pudil se vloni v listopadu vrátil do reprezentace, byť do zápasu nezasáhl. V Sheffieldu naposledy nastoupil v prosinci a po sezoně mu vypršela smlouva. Mladoboleslavští by ho měli získat jako volného hráče a podle klubového webu s ním momentálně řeší podmínky dvouletého kontraktu. V české lize by se bývalý hráč Liberce, Blšan či Slavie objevil po 11 letech.

Další posilou týmu, který si v nadstavbě v kvalifikačním utkání o Evropu v Ostravě vybojoval start ve 2. předkole Evropské ligy, by se měl stát Budínský. Sedmadvacetiletý záložník patřil k hlavním oporám Karviné, za kterou dal v uplynulé sezoně devět ligových branek.

Z druholigové Jihlavy získala Mladá Boleslav útočníka Jiřího Klímu. Dvaadvacetiletý hráč, který se jednou gólově prosadil i v neúspěšné baráži proti Karviné, podepsal s novým klubem smlouvu na tři roky. Z třetiligového Benešova přišel devatenáctiletý záložník Petr Hampl, ze Slavie pak mladíci Jonas Auer a Michael Hönig.

"Jsem si samozřejmě vědom konkurence kvalitních útočníků, která v Mladé Boleslavi panuje. Velkou motivaci pro mne představuje vidina zápasů Evropské ligy a též tradičně vysoké mladoboleslavské ambice v nejvyšší soutěži. Moc se na tyto výzvy těším," uvedl v tiskové zprávě Klíma.

"Navíc jsem už na sobě cítil, že bych se rád v kariéře dále posunul, neboť jsem ji vlastně téměř celou strávil v Jihlavě. Každý fotbalista se chce posouvat co nejvýše a když přijde taková šance, tak by byla velká škoda ji nevyužít," dodal.

Z hostování v německém Aue se vrátil Jan Král a ze Slovácka Jaroslav Diviš. Později se do přípravy z různých důvodů zapojí nejlepší střelec uplynulé ligové sezony Nikolaj Komličenko, Muris Mešanovič, Michal Hubínek, Alexej Tatajev a další navrátilec z hostování Jakub Rada.

Svěřenci trenéra Jozefa Webera nastoupí v přípravě k prvním zápasům v sobotu na turnaji v Benátkách nad Jizerou.

zpět na předchozí stránku

zpět na hlavní nabídku