Mathieu asi odloží konec kariéry, rád by odehrál ještě jednu sezonu

03.04. 13:57

Jérémy Mathieu začíná spřádat plány pro příští sezonu. Zkušený francouzský obránce působí v lisabonském Sportingu a hlavou se mu hodily myšlenky na odchod do důchodu, ty ovšem zahnal a bude čekat na nabídky...

Mathieu na podzim oslaví 37. narozeniny a v uplynulých letech ho trápí zdravotní problémy. V Portugalsku má smlouvu jen do konce sezony a čeká ho změna, vedení s ním totiž podle posledních zpráv nepočítá a nenabídne mu prodloužení spolupráce.

"Je pravdou, že jsem uvažoval o konci kariéry po letošní sezoně. Není to o touze hrát, jde o moje tělo. Už několik sezon jsem odehrál s bolavou achilovkou," oznámil Mathieu.

"To, co se děje v tuto chvíli, mě přimělo si vše znovu promyslet a nakonec jsem si řekl, že bych mohl odehrát ještě jednu sezonu. Jen nevím, jestli to bude ve Sportingu, kde mi končí smlouva, nebo někde jinde, bude záležet na možnostech," pokračoval.

Mathieu v minulosti hájil barvy Toulouse, Valencie a Barcelony a za Sporting hraje od července 2017. Svou kariéru zahajoval v Sochaux, to působí ve druhé francouzské lize a tisk spekuluje o možném návratu domů.

"Jsem ve věku, kdy uvažuji o jakési rekvalifikaci, rozhodně nechci sedět doma a nedělat nic. Mám v hlavě nějaké plány, ale ne takové, že bych dělal trenéra v Ligue 1 nebo Ligue 2. To ne, chci pomáhat mladým lidem v tréninkových centrech, a to třeba svými zkušenostmi. Stejně tak si dovedu představit návrat do Sochaux, ale s klubem v kontaktu nejsem a nevím tak, zda o mě jednou bude mít zájem. Je to jenom představa, nic víc," popsal své další možné plány.

zpět na předchozí stránku

zpět na hlavní nabídku