Liga začne znovu na Stínadlech. Restart obstarají Teplice s Libercem

22.05. 21:58

Teplická Stínadla budou po dlouhé době šířit fotbalovou radost. Právě v podhůří Krušných hor dojde k znovuzahájení přerušeného ročníku české nejvyšší soutěže. Výkop obstará dohrávka domácích sklářů s Libercem, která už byla na pořadu dne hned dvakrát, jenže teplický pažit byl vždy proti. Nyní už je však vše připraveno k boji.

Psal se 9. březen tohoto roku. Mladá Boleslav sice ztratila v Ostravě dvoubrankové vedení jenže kuriózní vlastní branka domácího Potočného rozhodla o úspěchu Středočechů. A pak to přišlo: pocitově nekonečné temno a klid. Záhadní asijský bacil ochromil všednost dní a neušetřil tedy ani fotbalové radovánky. Reflektory nejvyšší soutěže pohasly.

Přitom už se málo pamatuje, že duel Teplic s Libercem, který měl následovat po zmíněné ostravské řežbě, nebyl odložen kvůli riziku pandemie, nýbrž z důvodu podmáčeného trávníku. Zase. Skláři si to se Slovan měli rozdat již 29. února, ale již tehdy Stínadla připomínala motokrosový areál, načež se situace za necelé dva týdny opakovala. Teplice zůstaly pro smích a jejich obliba značně poklesla - tohle totiž byla jen jejich chyba.

Do třetice už snad konečně nic nebrání výkopu tak dlouho odkládaného klání. Teplický trávník se zdá býti připraven a též nepříjemný Covid ztrácí na síle. U hráčů obou mužstev se při dvojitém testování ani jednou nevyskytl pozitivní případ přítomnosti viru a liga se tak po téměř dva a půl měsíce trvající přestávce může znovu rozběhnout.

V Teplicích se kromě vysoušení hřiště a rekonstrukce laviček jistě soustředili i na zlepšení herního projevu. Ten totiž před vynucenou pauzou nebyl nic moc. Skláři se trápili v ofenzivě i defenzivě a dvanácté místo je pro ně ještě milostivým vysvědčením. ”My chtěli před začátkem jara poskočit nad desátou příčku. Bohužel jsme měli špatný start, teď jsme v tom namočení. Vzhledem k tomu, že se bude hrát anglickým systémem, tak se musíme dívat především na to, abychom neměli starosti se záchranou. Určitě se ale chceme posunout nahoru," vzkázal domácí lodivod Stanislav Hejkal.

Ten veřejně několikrát projevil nesouhlas s ligovým restartem. Ten je podle něj kvapný a pro hráče dosti náročný. Takové stížnosti nejsou příliš ve shodě s natěšeností fotbalových fandů, kteří to Hejkalovi dávají sežrat. Ten ale odmítá řeči o zbytečném fňukání. ”Nebrečíme, jen říkáme upřímně svůj názor, upozorňujeme na to, jaké jsou nedostatky."

Na straně Liberce nepřevažují obavy, ale spíš zvědavost. "Pojede se v pohárovém rytmu, který bude ale dlouhodobější, než bývá, když hrajete poháry. Jako trenér jsem sám zvědavý, jak se bude vše vyvíjet. Nastanou situace, s kterými se normálně nesetkáte. Může se například stát, že do sestavy budete muset dát pět hráčů, kteří hrají standardně za B-tým. Pro nás pro trenéry to bude zajímavá zkušenost," řekl kouč Pavel Hoftych.

Jeho svěřenci zahájili ligové jaro báječně a začali atakovat pozice pro boj o evropské poháry. Výpadek soutěže tedy zasáhl Slovan ve velmi nevhodnou dobu, kdy byl skvěle rozjetý. Na to se bude těžko navazovat, přesto Severočeši zbraně neskládají. Nově navíc s jistotou dalšího působení záložníka Tomáše Malinského a brankáře Milana Knoblocha u Nisy - ti totiž podepsali nové kontrakty.

Domácí sužuje několik blíže nespecifikovaných zranění, mužstvu navíc nepomůžou Jakub Mareš s Aloisem Hyčkou, kteří kvůli karetním trestům z posledních odehraných zápasů musí ještě chvilku bez fotbalu vydržet. Jejich spoluhráči před sobotním spuštěním ligy odehráli jediný přípravný zápas, v němž hravě zdolali druholigové Ústí nad Labem. Slovan se rozehrál hned dvěma duely. Nejprve remizoval s Bohemians, následně oslavil skalp Varnsdorfu.

zpět na předchozí stránku

zpět na hlavní nabídku