Liberec vybral na boj s koronavirem 700 tisíc

26.03. 13:45

Hráči prvoligového Liberce a další zaměstnanci severočeského klubu uspořádali sbírku na pomoc v boji s koronavirem. Vybrali mezi sebou celkem 700 tisíc korun, které předají Krajské nemocnici v Liberci na nákup plicních ventilací.

"Nechceme stát stranou dění, kterým v současné době žije nejen naše republika," řekl na internetových stránkách Slovanu šéf klubu Zbyněk Štiller. "Jsme rádi, že můžeme v této těžké situaci přispět na přístroj, který snad pomůže zachránit nejeden lidský život. Teď se hraje o mnohem důležitější věci než o body do tabulky," přidal obránce Matěj Hybš.

"Potřebujeme dát možnost našim spojencům - lékařům, aby nám pomohli v boji o lidské životy, ať se pak my můžeme vrátit tam, kam patříme, tedy na fotbalové stadiony. A k tomu potřebují mimo jiné i špičkové přístroje. Rozhodli jsme se proto oslovit všechny lidi v klubu, aby svým dílem pomohli postavit protivníkovi potřebnou hráz," dodal Štiller.

Nakonec se pro nemocnici podařilo vybrat 700 tisíc korun. "Velké poděkování za štědré příspěvky patří našim fotbalistům, členům realizačního týmu a vedení klubu, ale i zaměstnancům, včetně pracovníků akademie mládeže," uvedl Štiller s tím, že klub připravuje i sbírku pro fanoušky.

zpět na předchozí stránku

zpět na hlavní nabídku