Lewandowski musí vyhrát Zlatý míč, uvedl Nagelsmann

14.10. 12:55

Bayern Mnichov se dlouhodobě spoléhá na góly Roberta Lewandowského, což platí i pod trenérem Julianem Nagelsmannem. Podle jeho slov si 33letý kanonýr zaslouží Zlatý míč...

Bývalý hráč Lechu Poznań nebo Dortmundu po příchodu do Bayernu Mnichov ve čtyřech se sedmi sezón vstřelil nejméně 30 ligových gólů a loni poprvé vyhrál Zlatou kopačku.

Ve velkém stylu začal Lewandowski i letošní ročník, když v úvodních pěti kolech sedmkrát skóroval, aktuálně se však v lize neprosadil dvakrát v řadě, což se mu nestalo 22 měsíců.

Podle trenéra Juliana Nagelsmanna si Lewandowski zaslouží vyhrát Zlatý míč - pravděpodobně by ho získal v minulé sezoně, kdyby anketa nebyla zrušena. "Zaslouží si Zlatý míč," řekl Nagelsmann. "A podle mého názoru musí cenu získat. V posledních třech letech podával vyrovnanější výkony než kdokoliv jiný," nepochybuje kouč bavorského velkoklubu.

Lewandowski má s Bayernem kontrakt do konce nadcházejícího ročníku, a přestože se spekulovalo o jeho odchodu, nakonec to vypadá, že by chtěl setrvat na Säbener Straße. "Pokud jeho tělo bude v takovém stavu, rozhodně nemusí končit. Zůstává dynamický, vyhýbají se mu zranění a může hodně trénovat. Věřím, že ještě několik let bude hrát na nejvyšší úrovni, i proto, že si všechno sladí tak, aby byl v nejlepší formě," prohlásil Nagelsmann.

zpět na předchozí stránku

zpět na hlavní nabídku