Jsem rád, že jsem zůstal v Dortmundu, řekl Weigl

12.09.2019 10:58

Hodně skloňovaným jménem na přestupovém trhu byl v posledních měsících Julian Weigl. Defenzivní univerzál však nakonec zůstal v Borussii Dortmund a zpětně je za své rozhodnutí rád...

Bývalý hráč Mnichova 1860 přišel do Vestfálska před více než čtyřmi lety a okamžitě se zařadil do základní sestavy ambiciózního klubu. To platilo až do začátku minulé sezóny.

Nový kouč Lucien Favre nasadil za podzim Weigla jenom do čtyř ligových utkání, načež 24letý defenzivní univerzál zvažoval odchod. "Tehdy jsem hodně přemýšlel, podzim pro mě byl náročný. Často jsem nebyl ani v nominaci - to pro mě bylo něco nového," přiznal Weigl.

"Hádal jsem se sám se sebou. Přestože jsem svědomitě trénoval, stále jsem se nemohl vrátit do týmu," uvedl pětinásobný reprezentant Německa, kterému se v lednu 2019 ozval bývalý dortmundský kouč Thomas Tuchel, jenž stojí na lavičce PSG. "Tehdy proběhly diskuze s odpovědnými osobami, kterým jsem řekl, že bych chtěl odejít," vysvětlil Weigl. "BVB ale bylo proti. Klub měl ty nejvyšší ambice a nevěděl, kdy se uzdraví stoper," pronesl.

Weigl proto odehrál většinu jarní části sezóny 2018/19 jako střední obránce, následně se spekulace o jeho možném odchodu znovu rozjely. Rozhodujícím pro jeho setrvání byl na soustředění v Bad Ragazu rozhovor s trenérem Lucienem Favrem. "Jasně mi řekl svůj názor a to, jak na mě v minulé sezóně změnil pohled. Bylo pro mě důležité, že mě opět vidí na pozici ve středu zálohy," řekl Weigl. "Byly nějaké nabídky, ale rozhodnutí zůstat bylo jednomyslné," ubezpečil.

V tomto ročníku patří Weigl mezi nejvytíženější hráče Dortmundu, neboť zatím do všech utkání nastoupil v základní sestavě. "Jsem rád, že jsem zůstal v Dortmundu," prohlásil Weigl. "Nyní získávám důvěru, kterou se snažím oplácet dobrými výkony," dodal záložník.

zpět na předchozí stránku

zpět na hlavní nabídku