Guimarães má tři nakažené fotbalisty, zbytek dál trénuje

10.05. 21:36

Portugalský prvoligový klub Vitória Guimarães má tři fotbalisty nakažené koronavirem, ale na rozdíl od Drážďan do karantény celý tým nemusí. Druholigové Dynamo po třech případech během několika dnů poslaly německé úřady v sobotu striktně do domácí izolace jen týden před plánovaným obnovením soutěže.

Pokud ale počet pozitivních testů v Portugalsku dál poroste, bude se situací a povolením restartovat ligu znovu zabývat vláda.

Zástupci Vitórie dnes informovali o třech hráčích s covidem-19 i o tom, že ostatní fotbalisté budou pokračovat v individuální přípravě. Podle agentury Lusa měli pozitivní test také dva členové realizačního týmu, to ale klub nepotvrdil. V Drážďanech zamířili po odhalení nákazy do domácí karantény všichni hráči i trenéři. Ti se ale od čtvrtka připravovali společně.

Portugalsko zasáhla pandemie koronaviru méně než jiné jihoevropské země, například Španělsko či Itálii. Tamní úřady hlásí přes 27 tisíc nakažených, více než 1100 lidí s nemocí covid-19 zemřelo. Vláda již k obnovení soutěže udělila souhlas, liga by měla pokračovat od 30. května. Guimarães je v tabulce na šestém místě.

zpět na předchozí stránku

zpět na hlavní nabídku