Götze nedostane novou smlouvu a podruhé opustí Dortmund

23.05. 16:26

Dortmund podruhé v kariéře opustí Mario Götze. Bývalému německému reprezentantovi ve Vestfálsku po sezóně vyprší smlouva a novou podle očekávání nedostane...

Odchovanec BVB si nejvyšší německou soutěž poprvé vyzkoušel ve svých 17 letech, postupně se zařadil k oporám a výraznou měrou se podílel na dvou ligových titulech.

Následně se Götze přesunul za 37 milionů eur do Bayernu Mnichov a stal se nejdražším bundesligovým přestupem. Během tří let v Bavorsku přidal do sbírky další tři Meisterschale, postupně však nastupoval stále méně, a proto rád vyslyšel nabídku Borussen.

Ani po návratu do mateřského klubu se však 27letému ofenzivnímu univerzálovi nepodařilo navázat na dřívější výkony, často byl nuceně mimo hru, načež se mluvilo o jeho odchodu.

Během probíhající sezóny nastupoval Götze za Dortmund pouze sporadicky, nikoho proto nepřekvapí, že mu nebude prodloužena smlouva. "Měli jsme s Mariem upřímný rozhovor a dohodli jsme se, že spolupráce nebude pokračovat. Mario je opravdu skvělý kluk, rozhodli jsme se tak i v jeho duchu," řekl před utkáním ve Wolfsburgu sportovní ředitel Michael Zorc.

Do roku 2017 byl Götze rovněž pravidelným členem německé reprezentace, za kterou odehrál 63 mezistátních utkání s bilancí 17 gólů. Ten nejslavnější přitom zaznamenal ve finále mistrovství světa 2014, kdy DFB-Teamu jedinou brankou zajistil vítězství nad Argentinou.

zpět na předchozí stránku

zpět na hlavní nabídku