FIFA vyšetřuje bitku fanoušků Maďarska ve Wembley a házení lahví na hráče Polska

13.10. 19:36

Maďarsku a Albánii hrozí tresty za chování fanoušků při úterních zápasech kvalifikace mistrovství světa. Maďarští příznivci se při utkání s Anglií poprali s policií, v Tiraně zase domácí zasypali polské hráče lahvemi. Světová federace FIFA zahájila v souvislosti s oběma zápasy disciplinární řízení.

Ke konfliktu na tribuně londýnského stadionu Wembley došlo krátce po začátku utkání poté, co policie přišla zadržet jednoho z hostujících fanoušků kvůli podezření, že rasisticky urazil jednoho z pořadatelů.

Maďarsko, které s Anglií remizovalo 1:1, nemá s fanoušky problémy poprvé. Za rasistické chování příznivců při zářijovém domácím utkání s Anglií musí odehrát sobotní zápas s Albánií bez diváků a navíc je v podmínce.

Trest hrozí také Albánii, která prohrála 0:1 s Polskem. Fanoušci v Tiraně totiž po brance Karola Šwiderského zasypali slavící hostující hráče plastovými lahvemi. Poláci na protest odešli ze hřiště, ale po asi dvacetiminutovém přerušení se utkání dohrálo.

FIFA během dneška prošla zprávy delegátů a na jejich základě zahájila disciplinární řízení. "To, co se stalo v zápasech Anglie s Maďarskem a Albánie s Polskem odsuzujeme stejně jako jakoukoliv jinou formu násilí, diskriminace nebo urážení. K takovému chování máme nulovou toleranci," uvedla FIFA v prohlášení.

zpět na předchozí stránku

zpět na hlavní nabídku