Cannavaro myslí na Itálii. Bylo by pěkné vrátit se jako trenér, říká

03.12.2019 14:45

Fabio Cannavaro strávil většinu své aktivní kariéry na Apeninském poloostrově a do vlasti se jednou hodlá vrátit. Někdejší italský obránce aktuálně pracuje jako trenér v čínském klubu Guangzhou a před několika dny s ním vybojoval mistrovský titul...

Cannavaro v minulosti oblékal dresy Neapole, Parmy, Interu Milán, Juventusu nebo Realu Madrid a pro Guangzhou pracuje podruhé. U kormidla týmu poprvé stál od listopadu 2015 do června následujícího roku, v listopadu 2017 se následně vrátil a podepsal kontrakt platný do konce roku 2022.

Cannavaro začátkem tohoto roku krátce vedl čínskou reprezentaci a poté se vrátil ke klubovým povinnostem. Guangzhou se probojovalo až do semifinále asijské Ligy mistrů a tu si zahraje rovněž v příští sezoně, v neděli se hrálo poslední kolo čínské nejvyšší soutěže a Guangzhou vybojovalo titul.

"Hlavním cílem je pomáhat našim mladým hráčům v jejich růstu a vyhrát všechny trofeje," řekl v rozhovoru pro deník Gazzetta dello Sport.

"Mám tady tříletou smlouvu, ale bylo by pěkné vrátit se jednoho dne do Itálie jako trenér. Každopádně sleduji, jak se v roli trenéra v Itálii trápí spousta mých kamarádů a bývalých spoluhráčů," prozradil.

zpět na předchozí stránku

zpět na hlavní nabídku