Brno koupí za 45,5 milionu tréninkové centrum

12.09.2019 16:16

Brno koupí za 45,5 milionu korun fotbalové tréninkové centrum ve čtvrti Brněnské Ivanovice v městské části Tuřany. V tiskové zprávě to uvedl radní pro sport Jaroslav Suchý (KDU-ČSL). Tréninkové centrum mládeže 1. FC Brno jako vlastník nabídlo městu areál k odkupu. K činnosti ho budou moct využívat všechny brněnské fotbalové kluby.

Areál má dvě fotbalová hřiště, víceúčelové hřiště, víceúčelovou stavbu se šatnami, ubytováním a kancelářemi a také parkoviště. V zimě je na ploše nafukovací hala. Areál nyní využívají k tréninku hlavně mládežnické celky Zbrojovky Brno. V zimě je k dispozici ostatním brněnským i mimobrněnským fotbalovým klubům. Centrum úzce navazuje na ZŠ Měšťanská, kde má klub sportovní třídy a kde jsou i třídy Regionální fotbalové akademie Jihomoravského kraje. "Akademie spočívá v tom, že je výuka sladěná s tréninkovými potřebami. Také strava je sladěná pro sportovce," uvedl Suchý.

Podle něj je kvůli opotřebení povrchu obou hřišť nezbytně nutné investovat do oprav, což zajistí prodloužení certifikátu, který už vypršel a který je nezbytný pro sehrání mistrovských utkání v soutěžích Fotbalové asociace České republiky (FAČR). Město zváží, zda za tři miliony opraví pouze poškozená místa nebo za deset milionů vymění celý povrch hřiště. "Pokud by bylo znemožněno využití tohoto tréninkového centra, mělo by to zásadní a velmi negativní vliv na další fungování klubové akademie Zbrojovky Brno i Regionální fotbalové akademie Jihomoravského kraje, jejichž trenérské zabezpečení z velké části hradí fotbalová asociace," uvedl Suchý.

Podle něj by bez sportovního střediska fotbalová asociace podporu akademií zrušila. "Všichni talentovaní fotbalisté by poté zákonitě přešli do klubů a ty by pak tyto věkové kategorie musely financovat ze svých prostředků, což by významně zatížilo jejich rozpočet," dodal Suchý.

Regionální fotbalová akademie Jihomoravského kraje vznikla jako jedna z osmi v roce 2016. Při vzniku byl patronem akademií bývalý fotbalista a český reprezentant Karel Poborský.

zpět na předchozí stránku

zpět na hlavní nabídku