Bohemians udrželi kádr pohromadě. Chtějí navázat na úspěšný podzim

13.02. 19:05

Pražští Bohemians po úspěšném podzimu kádr nijak výrazně nezměnili, což dává kouči Haškovi možnost dál s týmem koncepčně pracovat. Kam až Klokani na jaře doskočí?

U Klokanů se žádné kádrové veletoče nekonaly. A vlastně k nim ani nebyl důvod. Sedmé místo po podzimu je oprávněně považováno za úspěch. Vždyť loni na jaře se Bohemians sotva zachránili a před startem probíhajícího ročníku patřili spíš ke kandidátům na sestup.

Podle všeho se ale začíná projevovat dobrá systematická práce trenéra Martina Haška, jíž oceňují jak odborníci, tak fanoušci.

Na podzim Klokani obrali o body jak Spartu, tak Slavii, i proto mají po 16 kolech blíž k pohárovým příčkám (8 bodů na čtvrtý Liberec) než k sestupu (11 bodů na patnáctou Ostravu).

Do mužstva přibyli jen záložník Jan Záviška, který přišel na hostování s opcí z Jihlavy a obránce Jiří Bederka z Hradce Králové.

Bohemians sice pokukovali ještě po jihlavském útočníkovi Ikaunieksovi, ale cenovka 20 milionů korun, kterou údajně Vysočina na svého lotyšského střelce pověsila, byla zkrátka příliš vysoká.

V kolonce odchodů je nejpodstatnější jméno Milan Jirásek. Záložníka si pořídil pro boj o záchranu ostravský Baník. V kádru už nejsou ani obránce Petr Buchta, jenž zamířil hostovat do Jihlavy, a brankář Viktor Budinský, kterého z hostování stáhla Sparta.

V první polovině přípravy hráli Bohemians zimní Tipsport ligu, ve které postoupili až do finále, kde ovšem prohráli s Brnem. Na herní soustředění vyjeli Klokani do Turecka. Nejprve tam prohráli těsně s ruskou Kazaní a následně porazili ázerbájdžánskou Gabalu i litevský Žalgiris Vilnius.

V generálce na ligu Bohemians porazili Ružomberok 1:0 brankou Benjamina Tetteha. Hlavně druhá půle ale z herního pohledu vyzněla hodně rozpačitě, což v rozhovorech potvrdili sami fotbalisté. "Druhý poločas jsme nastoupili špatně a špatně jsme i pokračovali, takže celý druhý poločas byl bídný. Na tom stavět určitě nechceme, v lize by to nestačilo," měl jasno záložník Martin Hašek ml.

Ligové jaro zahájí Klokani doma proti Brnu a pak je čekají dvě pražská derby. Nejdřív budou hrát na Slavii a poté přivítají Duklu.

Pohyby v kádru

Příchody: Záviška (Jihlava), Bederka (Hradec Králové).

Odchody: Buchta (Jihlava - host.), Jirásek (Ostrava), Urdinov (FK Zire - host.), Budinský (konec host.).

Příprava

Bohemians - Táborsko 2:0 (2:0) Branky: 13. Mašek, 39. Tetteh.

Bohemians - Varnsdorf 3:1 (1:0) Branky: 33. Hašek ml., 63. Mašek z pen., 73. Dias - 54. Barac.

Bohemians - Olympia Praha 2:0 (2:0) Branky: 9. Mašek, 43. Martin Hašek ml.

Bohemians - Hradec Králové 2:1 (1:0) Branky: 27. Tetteh, 77. Šmíd - 83. Kropáček. 

Bohemians - Brno 0:2 (0:0) Branky: 70. Kratochvíl, 87. Vraštil. 

Bohemians - Kazaň 0:1 (0:1) Branka: 27. Žemaletdinov.

Bohemians - Gabala 3:1 (1:0) Branky: 31. Luts, 69. Nečas, 70. Martin Hašek ml. - 49. Hadžijev. 

Bohemians - Žalgiris Vilnius 2:2 (1:1) Branky: 24. Mašek, 82. Nečas - 27. Malec, 78. Romanovskij. 

Bohemians - MFK Ružomberok 1:0 (0:0) Branka: 70. Tetteh. 

zpět na předchozí stránku

zpět na hlavní nabídku