Totti v aktivní kariéře pokračovat nebude, zůstane ovšem v AS Řím

17.07.2017 20:03

Francesco Totti dnes poskytl definitivní odpověď na otázku, zda bude pokračovat v kariéře aktivního fotbalisty. Někdejší italský reprezentant se na trávníku už neobjeví, oficiálně totiž pověsil kopačky na hřebík a bude se věnovat ředitelské roli v AS Řím...

Čtyřicetiletý Totti spojil s klubem z hlavního města Itálie celou kariéru. Mezi Giallorossi patřil již od roku 1989 a v prvním týmu debutoval o čtyři roky později coby šestnáctiletý. Nakonec stihl pobírat 786 startů.

V uplynulých sezonách ovšem Totti stále častěji vysedával na lavičce náhradníků a od konce května bylo jasné, že loňský ligový ročník je jeho posledním v AS. Otázkou zůstávalo, jak naloží s další budoucností, do svých řad ho lákal japonský celek Tokyo Verdy, námluvy ovšem úspěšné nebyly a Totti nyní vyřkl definitivní ortel.

"První část mého života, v níž jsem byl fotbalistou, je u konce a v tuto chvíli začíná další, neméně důležitá, v níž budu ředitelem. A doufám, že budu schopen odvádět stejnou práci jako na trávníku," řekl v rozhovoru pro internetové stránky Říma.

"Fotbal je mojí vášní; je vším. Je o přátelství, střílení branek, poznávání lidí. Je něčím, co se dotklo každé důležité části mého těla," pokračoval.

zpět na předchozí stránku

zpět na hlavní nabídku