Diego Alves končí v Evropě, chytat bude za Flamengo

17.07.2017 14:55

Diego Alves po šesti letech opouští Valencii a vrací se do rodné Brazílie. Los Che včera potvrdili, že zkušeného brankáře v zájmu ušetření na platu prodávají, podle Globo Esporte za 32letého brankáře Flamengo zaplatí pouhých 300 tisíc eur, které si rozloží do více splátek...

Diego Alves je produktem akademie CA Mineiro a o návrat do Brazílie prý sám usiloval, ačkoliv se našli i zájemci z Evropy. Zkušený gólman aktuálně ve vlasti pobývá a brzy má podepsat tříletý kontrakt. Měsíčně si má přijít na 500 tisíc brazilských realů, tedy zhruba 137 tisíc eur.

Primární motivací Alvese je získat před mistrovství světa 2018 pořádnou herní praxi. Rodák z Ria de Janeiro sice byl nominován pro červnové přátelské duely Brazílie vedle Wevertona s Edersonem, jedničkou pro trenéra Titeho však zůstává Alisson.

Alvesovu pozici ve Valencii přitom v nedávné době začal ohrožovat mladší Jaume Doménech, teď navíc doplněný o nově příchozího brankáře Neta z Juventusu. Přesto Diego Alves v uplynulé sezoně po vážném předloňském zranění kolena stále odchytal 33 ligových utkání.

Diego Alves se do Valencie uchýlil roku 2011 z Almeríe a vybudoval si reputaci penaltového specialisty, který hned třikrát zlikvidoval kopy Cristiana Ronalda a jednou si smlsl i na Lionelu Messim. Celkem semifinalista Evropské ligy 2013/14 vystihl téměř polovinu z 52 penalt, kterým kdy v Evropě čelil.

zpět na předchozí stránku

zpět na hlavní nabídku