Berenguer po sestupu Osasuny zamířil do Turína FC, potvrdil klub

17.07.2017 17:47

Jeden z mála světlých bodů na Osasuně poslední sezony, křídelník Álex Berenguer, po sestupu opouští potápějící loď. Pamplonský klub na svých stránkách potvrdil, že namísto Neapole 22letého hráče prodává do Turína FC za 5,5 milionů eur...

Odchovanec Osasuny se do zahraničí vydává poprvé v kariéře, a dokonce za tímto účelem klubu odpustil i klauzuli, která mu zaručovala 15 % z přestupové částky. Granata za křídelníka zaplatí 5,5 milionů eur a případně další jeden dodá na bonusech.

Součástí dohody turínských a pamplonských je přitom i speciální doložka, která určuje, že pakliže by o Berenguera projevil zájem konkurenční Athletic a fotbalista by se do Bilbaa skutečně stěhoval, musela by Granata doplatit další půldruhý milion. Athletic je regionálním rivalem Osasuny a může podepisovat pouze Basky.

Levé křídlo se v uplynulém ročníku řadilo k tahounům Osasuny, ani jeho sedm asistencí však sestup z poslední příčky neodvrátilo. O Berenguera se krom Turína vážně ucházela také Neapol, té se však dosud nepodařilo uvolnit místo na soupisce prodejem Emanueleho Giaccheriniho.

zpět na předchozí stránku

zpět na hlavní nabídku